Berber Pause Tuşunu Yanlış Anlayınca İlginç Görüntüler Ortaya Çıktı

berber çin pause tuşu

Çin’de yaşayan bir berber, bugüne kadar yapılmış en saçma hatalardan birinin altına imza attı. Bir müşterisinin videodaki saç tıraşının aynısından istemesi üzerine harekete geçen berber, baktığı videodaki pause tuşunu da tıraşa dahil sanarak, ortaya ilginç bir durumun çıkmasını sağladı.

Her şey Çinli bir adamın telefonunda videoda izlerken, videoda yer alan birinin saçını çok beğenmesiyle başladı. Videodaki kişinin tıraşının tam manasıyla göründüğü bir anda videoyu dondurarak, berberine gösteren talihsiz adam, aynı tıraşın yapılmasını istedi.

berber çin pause tuşu 1

Müşterisinin isteği üzerine harekete geçen berber, videodaki kişinin saçına çok benzer bir kesim ortaya çıkarmayı başardı. Buna rağmen berberin atladığı bir şey vardı: Videodaki kişinin kafasının yanında duran üçgen şekli, tıraşa ait değildi! Video durdurma tuşunu adamın tıraşı sanan berber, müşterisinin kafasının her iki yanına da üçgen şekli çizdi.

berber çin pause tuşu 3

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da fenomen olan “Tian Xiu Bot”, yaşananları kendi profili üzerinden aktardı. Yapılan paylaşım 20 binden fazla yorum alırken, 78 bin kere beğenildi. Çin’den İngilizce haberler paylaşan China Daily’nin gönderiyi paylaşmasıyla yaşanan yanlışlık daha çok kişiye erişirken, tüm dünyada haber olmaya başladı.