Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Sırrı Çözülmüş Olabilir

Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Sırrı Çözülmüş Olabilir

Yüzyıllardır gizemini koruyan Bermuda Şeytan Üçgeni için ortaya atılan yeni teori bu bölgenin kötü şöhretinin ardındaki asıl nedeni açıklıyor olabilir. Kuzey Atlantik Okyanusu'nun batısında yer alan Bermuda Şeytan Üçgeni, Porto Riko, Bermuda Adaları ve Florida arasındaki bölgeye verilen isim. Bu bölgeye bu ismin verilmesinin nedeni ise yüzyıllardır bu bölgeden geçen gemilerin arkada iz bırakmayacak şekilde kaybolmaları. Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde gerçekleşen ve sebebi anlaşılamayan uçak kazaları da bu bölgenin kötü şöhretini pekiştiriyordu. Bu nedenle Bermuda Şeytan Üçgeni'ni konu alan birçok belgesel çekilmiş, filmler yapılmış, kitaplar yazılmıştı. Hatta bu bölgede yaşanan esrarengiz kazaların nedeni uzaylılara bile dayandırılmıştı. Bilim adamları ise bu bölgenin gizemini çözebilmek ve kazaların sebebini keşfedebilmek için büyük bir uğraş veriyordu.

Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde araştırma yapan meteoroloji uzmanları uydudan alınan görüntülere dayanarak bu bölge üzerinde yaşanan anormal kazaların sebebini bulduklarını iddia ettiler. Alınan görüntüler şu şekilde:

Görüldüğü üzere bölge üzerinde arı peteği şekline sahip bulut kümleri yer alıyor. Bu bulut kümelerinin ortaya çıkış sebebi ise saatte 274 km hızla patlayabilen "hava bombaları" olarak gösteriliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Dr Randy Cerveny, bu hava bombalarının lokal ve hızlı bir şekilde oluşarak tayfun gibi bir etki yarattıklarını ve bölgeden geçen gemi ve uçakları kolayca yok edebildiklerini söylüyor.

Ortaya atılan bu teori şu ana kadar konu hakkında yapılan en mantıklı açıklamalardan biri. Daha önceden bu bölgede özel bir manyetik alan olduğuna işaret eden teoriler ortaya atılmıştı; fakat bu teorileri doğrulayacak herhangi bir somut veri elde edilememişti.

Bilim Adamları Yer Çekimini Ses Dalgaları ile Yendi

NASA  YouTube Aracılığıyla 7/24 Uzaydan Canlı Yayına Başladı

YORUMLAR