Beş Kameralı LG V40 ThinQ Gün Yüzüne Çıktı

LG V40 ThinQ

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin en yeni akıllı telefon modeli LG V40 ThinQ, 3 Ekim tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılmak üzereyken, şirket bugün itibarıyla telefona dair ilk videoyu merak edenlerle buluşturdu.

LG V40 ThinQ kamera

LG V40 ThinQ için daha önce yayınlanan haberlerde, telefonda beş kamera kullanılacağı iddia edilmişti. Çentikli tasarım kullanacağı söylenen telefona dair detaylar resmi açıklamadan çok önce belli olurken, bugün ilk resmi video yayınlandı. Yayınlanan videoyla iddiaların bir kısmının doğru olduğu ortaya çıkarken, telefonun beş kamera kullanacağı kesinleşmiş oldu.

iPhone X’da kullanılmasının ardından neredeyse tüm telefon üreticileri tarafından benimsenen çentikli tasarımın LG V40 modelinde de kullanıldığı gözlerden kaçmazken, telefonun en dikkat çekici özelliği beş kamerası oldu. Arkada 3 öndeyse 2 olmak üzere beş farklı kamerayla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanan V40’ın üst seviye donanıma sahip olacağı da tahmin ediliyor.

LG V40 ThinQ özellikleri

6.4-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenen telefonun 3120 x 1440 çözünürlüğe sahip olacağı dile getirildi. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 kullanacağı belirtilen LG V40’ın, 6 ve 8 olmak üzere iki farklı RAM seçeneğiyle piyasaya çıkacağı aktarıldı. 128GB depolama alanı kullanacak telefonun 3300 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olacağı kaydedildi.

Arka tarafta 16,12 ve 8 olmak üzere üç kamera barındıran LG V40 ThinQ, ön taraftaysa 8 ve 5 olmak üzere iki kamera kullanacak. 4 Ekim itibarıyla tanıtılacak olan telefonun tüm özellikleriyse etkinlik sırasında paylaşılacak.