Beş Kameralı LG V40 ThinQ'nun Tanıtım Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz gün düzenlenen Apple lansmanı sonrasında sessiz sedasız V40 ThinQ'nun tanıtım tarihini duyuran LG, arkada üç ve ön tarafta iki kamera olmak üzere beş kameralı ilk cihazını sunmaya hazırlanıyor.

Koreli üretici LG'nin en güçlü amiral gemisi olacak V40 ThinQ, 4 Ekim tarihinde Güney Kore'de yapılacak lansmanda duyurulacak. Ancak şirket tarafından hazırlanan videoda üç ayrı kameranın olması gözlerden kaçmıyorken şirketin yapay zekaya önem vereceği düşünülüyor. Ayrıca cihazın üst düzey donanımla geleceğini söylemek mümkün.

Henüz çok fazla bilgiye sahip olmadığımız cihazın çentikli tasarımla gelmesi muhtemel. Açılır-kapanır çentiğe sahip olacağı iddia edilen V40 ThinQ'nun yüzde 90 ekran-gövde oranı sahip olması ve Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Aynı zamanda cihazın arka tarafında parmak izi sensörüne de yer verilebileceği söylentiler arasında.

Kamera tarafında ise daha önceden yapılan sızıntılarda LG V40 ThinQ'nun birincil lensinin 20MP, geniş açı için 16MP ve telefoto için de 13MP çözünürlüğünde olacağı dile getirilmişti. Şirket tarafından yayınlanan videoyla birlikte, bu kamera özelliklerinin doğru olacağını söyleyebiliriz. 4 Ekim tarihinde tanıtılacak V40 ThinQ için takipte kalmayı ihmal etmeyin!