Bethesda Bir Game Of Thrones Oyunu Geliştiriyor Olabilir!

Bethesda Bir Game Of Thrones Oyunu Geliştiriyor Olabilir!

Skyrim ve Fallout 4 gibi başarılı RPG oyunlarıyla oyuncuların takdirini kazanan Bethesda'nın kendi Game of Thrones oyunu üzerinde çalıştığı iddia edildi. Bu iddiaların kaynağı ise Amerikan alışveriş sitesi Target üzerinde Bethesda: Game of Thrones adlı bir oyunun listelenmiş olması.

Aslında daha önceden Telltale Games ve Cyanide gibi firmalar farklı Game of Thrones oyunları geliştirmişlerdi; fakat bu oyunlar çok ses getirmemiş, dizinin ünü bile bu oyunlaırn popüler olmasını sağlayamamıştı. Bu durumun sebebi muhtemelen oyunların türü ile alakalıydı.

Bethesda'nın geçmiş projeleri düşündüğünde firmanın fantastik açık dünyalar yaratmada çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Elder Scrolls oyunları hikaye anlamından da eşsiz yapımlardı. Game of Thrones'un hikaye altyapısı ve fantastik dünyası için Bethesda'nın geliştirici olarak çok iyi bir seçim olduğu açıkça ortada. Game of Thrones dünyasında geçen, akgezenler ve Night King ile savaştığınız açık dünya tabanlı bir rol yapma oyununun söylentilerini bile duymak ağzımızın sularını akıtıyor.

Lord Kumandan Jon Snow ile Duvar'ı akgezenlere karşı koruyacağımız bir oyuna kimse hayır diyemez. Dizideki dramatik anları bize yaşatacak bu oyun son yılların en başarılı RPG oyunu bile olabilir. Bethesda'nın Skyrim'in yenilenmiş sürümünde ve Fallout 4'te kullandığı mevcut teknolojisini biraz daha geliştirip karakter modellemelerine ve detaylarına daha fazla önem verdiğinde ortaya muazzam bir görünüm çıkacaktır.

Tabi ki bu iddiaların halen söylenti durumunda olduğunu belirtmekte fayda var. Bethesda henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Game of Thrones Haritası da Artık Google Maps'te!

YORUMLAR