Bethesda, Prey 2'nin Yapım Projesini Durdurdu

Bethesda, Prey 2'nin Yapım Projesini Durdurdu

Bethesda'nın başkan yardımcısı Pete Hines, firmanın Prey 2 projesini resmi olarak durdurduğunu açıkladı. Prey ilk olarak 2006'da çıkışını yaptığından beri yapım aşamasında olan devam oyunu artık resmi olarak durdurulmuş durumda.

2011'de resmi duyuruyla ortaya çıkan Prey 2, 2006'da çıkan bilim-kurgu FPS oyunu Prey'in devam oyunu olarak düşünülmüştü. Hikaye Amerikalı Mareşal Killian Samuels'in uzaylılar tarafından kaçırılmasını sonra Exodus isimli uzaylı dünyasında kendi geçmişini hatırlamak üzere kelle avcılığı yapmasına odaklanıyordu. En son Prey 2 için çıkan fragmanda Samuels'i tekrar Exodus'ta görmüş, uzaylılara karşı yeni bir savaş atmosferiyle karşılaşmıştık.

"İnanarak giriştiğimiz bir projeydi, ancak nereye doğru gitmesi ve ne olması gerektiğini asla belirleyemedik. Bitirmek üzere olsakta oyun için bir başarı yolu göremedik," diyor Pete Hines. "Bizim kalite standartlarımızı karşılayacak bir konumda değildi ve biz de iptal etme kararı aldık. Artık yapım aşamasında değil. Bu kolay bir karar olmadı ama bunca zamandır hakkında pek bir şey söylemediğimiz için bu karar çok fazla insanı da şaşırtmayacaktır."

Prey 2'nin iptal edilmesi üzerine Bethesda yeni mobil MOBA'sı Battlecry'dan bahsetti. Battlecry yeni yılla beraber Avustralya ve Yeni Zelanda'da özel beta testlerine başlayacak.

Assassin's Creed Unity'nin Yeni Fragmanı Sizi 2. Dünya Savaşı'na Götürüyor

YORUMLAR