Bethesda, Rage 2 Duyurusunu Sonunda Yaptı

Rage 2 Tanıtım

Yaklaşık bir haftadır söylenti şeklinde dolaşan Rage 2 hakkında bugün resmi açıklama geldi. Serinin yayıncısı Bethesda, yayınladığı eğlenceli ve renkli bir videoyla bir süredir merakla beklenen yeni oyununa dair ilk görselleri paylaşmış oldu.

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen ve efsane oyun stüdyosu id Software tarafından geliştirilen Rage, oldukça beğenilmiş ve sevilmişti. Kendine ait kıyamet sonrası bir evren yaratan ve farklı karakterleriyle ön plana çıkan yapım, çıkışının ardından uzun süreli bir sessizliğe bürünmüştü. Bir hafta kadar önce “sızıntı” şeklinde ortaya çıkan bilgilerle birlikte Bethesda’nın Rage 2’yi yayınlamak üzere olduğuna ipuçları oyuncuların karşısına çıkarken, bugün yayınlanan videoyla birlikte Rage 2 kesinleşmiş oldu.

id Software, 2012 yılında yaptığı açıklamayla birlikte kendileri tarafından geliştirilen Rage 2’nin iptal edildiğini ve serinin bir sonraki oyununu kendilerinin geliştirmeyeceğini kaydetmişti. Aradan geçen 7 yılın ardından duyurulan yeni oyunun hangi stüdyo tarafından geliştirildiği henüz açıklanmazken, Rage 2’ye dair bilgilerin önümüzdeki günlerde verileceği kaydedildi.

Yayınlanan ilk tanıtım videosunda oyun içi olduğu anlaşılan görüntülerin yanı sıra çoğunlukla aktörlerin yer aldığı detaylar kullanıldı. Önümüzdeki günlerde Rage 2'ye dair daha detaylı gösterimlerin de yapılacağı söylenenler arasında yer aldı.