Bethesda, Skyrim'i Mikrodalga Fırında Bile Çalıştırmaya Kararlı

Bethesda, Skyrim'i Mikrodalga Fırında Bile Çalıştırmaya Kararlı

Bethesda, başarılı oyunlarıyla oyuncuların gözdesi olan firmalardan bir tanesi. Şüphesiz ki Elder Scrolls oyunlarıyla, özellikle de Skyrim ile Bethesda'nın yıldızı parlamıştı.

Skyrim'i oynayalı 6 seneden fazla bir süre geçti ve gözler The Elder Scrolls 6 oyununa dikildi. Oyun dünyası heyecanla The Elder Scrolls 6'yı beklerken Bethesda'nın yönetim kadrosundan Pete Hines geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Bethesda'nın yeni ve daha önce kimsenin duymamış olduğu bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu oyun bu sene içinde duyurulacakmış. Söz konusu röportaj burada:

Videonun 2.40'tan sonraki bölümünde yeni oyunun müjdesini veren Pete Hines'ın sonradan Twitter üzerinden bu bilgileri yalanlaması ise oldukça garip bir durumdu. Bu bilgiyi es geçersek Pete Hines'ın bize Betheda'nın mevcut oyunlarından ve Elder Scrolls oyunlarından bahsettiğini görüyoruz. Röportajın dikkat çekici noktası Pete Hines'ın Skyrim'den bahsederken oyunu tost makinesinde çalıştırmayı denediklerini; fakat grafik işlemcinin yetersiz olması nedeniyle bu işi başaramadıklarını söylemesiydi. Buna ek olarak Bethesda, Skyrim'i mikrodalga fırında çalıştırmayı deneyecekmiş.

Bu eğlenceli sohbetin arasında The Elder Scrolls 6'nın da lafı geçiyor. Pete Hines, Elder Scrolls serisinin altıncı oyununu kesinlikle çıkaracaklarını belirtiyor; fakat bu iş için beklememiz gerekcekmiş; çünkü Bethesda'nın üzerinde çalıştığı 2 farklı oyun projesi tamamlanmadan Elder Scrolls 6'nın geliştirilmesine başlanmayacakmış.Yani Skyrim'in 10. yıl dönümünde yeni bir Elder Scrolls oyunu görebilmemiz muhtemel olabilir.

Kısa bir süre önce Bethesda'nın bir Game of Thrones oyunu üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Fakat bu bilginin doğru olup olamadığını henüz bilemiyoruz, belki de Pete Hines'ın bahsettiği, kimsenin duymamış olduğu oyun sözü geçen Game of Thrones oyunu olabilir. 

Bethesda Bir Game Of Thrones Oyunu Geliştiriyor Olabilir!

Skyrim Special Edition Bu Hafta Sonu Steam'de Ücretsiz!

YORUMLAR