Beyaz Saray Hacklendi, Arkasında Rusya'nın Olduğu Düşünülüyor

Beyaz Saray’ın e-postaları ve ABD Başkanı Barack Obama’nın özel ajandası hacklendi.

Beyaz Saray Hacklendi, Arkasında Rusya'nın Olduğu Düşünülüyor

Çeşitli kaynaklardan alınan haberlere göre Beyaz Saray’ın e-postaları ve ABD Başkanı Barack Obama’nın özel ajandası hacklendi. Henüz resmi olarak siber saldırının arkasında kimin olduğu açıklanmasa da FBI Rusya’dan şüpheleniyor.Sony’ye yapılan siber saldırının hala Kuzey Kore’den mi geldiği belirlenememişken şimdi de Beyaz Sarayın saldırıya uğradığı açıklandı. Gelen haberlere göre Beyaz Sarayın e-postalarına ve Barack Obama’nın halka açık olmayan gizli günlük ajandasına sızıldı.

Güvenliği ile son derece övünen Beyaz Sarayın sistemlerine sızılması hakkında açık bir bilgi verilmese de içeriden gelen haberlere göre e-postalar okunuyor ve Başkanın tüm günlük gizli iş akışı ele geçirilmiş durumda. FBI konuyla ilgili olarak henüz bir doğrulama yapmadı ama bunun paniği önlemek adına alınmış bir önlem olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Sony Pictures’a yapılan siber saldırının hala kaynağı bulunamamış olsa da, Beyaz Saray’a yapılan saldırının Rusya’dan geldiği düşünülüyor. Beyaz Saray sistemlerinde bulunan tüm yazışmaların siber saldırıya maruz kaldığı ve Barack Obama’nın da bu saldırıdan etkilenmiş olması Beyaz Saray siber güvenlik sistemlerinde çalışan birkaç kişinin işinden olacağı ve sistemlerin yeniden elden geçeceği anlamını da geliyor.

İşte olayla ilgili haberin videosu:

“O Film Yayınlanırsa Bizden Çekeceğiniz Var”

Kuzey Kore Lideriyle Dalga Geçen Bir Oyunu da Hacklediler

Sony‘i Kimin Hacklediği Asla Bilinemeyecek

YORUMLAR