Beyoncé Teknolojiye Yatırım Yapan Yıldızlar Arasına Katılıyor

Beyoncé Teknolojiye Yatırım Yapan Yıldızlar Arasına Katılıyor

Hollywood yıldızları ve pop sanatçıları teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyorlar. Ünlü pop şarkıcısı Beyoncé yeni bir atılım için 150 bin dolar yatırım yaptı.

Beyoncé’nin yatırım yaptığı startup girişim, iOS cihazlar için Sidestep adında bir uygulama. Parkwood Entertainment isimli bir girişime ait olan uygulama müzikseverlerin konserleri takip ederken, o etkinlikle alakalı tüm perakende aksesuarların mobil cihazlardan hemen satın alınabilmesine yarıyor.

Etkinliklerle ilgili her türlü alışveriş, satın alınan ürünlerin etkinliğin yapıldığı bölgede teslim edilebilmesi özelliğine de sahip.  Ancak uygulama sadece ABD’de hizmet veriyor. Henüz küreselmiş bir servis değil. Lady Gaga, Linkin Park, Snoop Dogg, Ashton Kutcher ve Black-Eyed Peas gibi pop şarkıcıları ve Hollywood yıldızları, özellikle kendi ilgi alanlarıyla bütünleşebilen uygulama ve web hizmetlerine para yatıran ünlerden sadece bir kaçı.

Öte yandan Beyoncé ilk kez teknolojiye yatırım yapmıyor. Sanatçı daha önce 22 Days adında diyet programı uygulamalarına ve sporcular için özel üretilen içme suyu üreticisi World Waters tesislerine de yatırım yapmıştı.

Parasını Teknolojik Yatırımlara Harcayan 5 Hollywood Yıldızı

YORUMLAR