Beyond Good and Evil 2'den Yeni Video Geldi!

Beyond Good and Evil 2'den Yeni Video Geldi!

Bu sene Electronic Entertainment Expo (E3) konferanslarında gösterilen, açık ara en sürpriz oyun olan, Beyond Good & Evil 2 için yeni bir video daha yayınlandı. Videoda oynanış görüntüleri yer almasa da oyun motoru ile hazırlanan görüntüler sayesinde, ilk kez ayrıntılı bilgiler gösterildi.

Oyunun bu kadar heyecan yaratmasının sebeplerinden bir tanesi, ilk oyunun çok başarılı olması; ancak asıl sebebi oyunun Michel Ancel tarafından geliştiriyor olmasıydı. Daha 17 yaşındayken Ubisoft'ta işe başlayan ve 1992 yılında geliştirdiği Rayman oyunuyla bizlere unutulmaz bir seri bırakan Ancel, 2003 yılında Beyond Good & Evil gibi bir başka bombayı daha bizlerle buluşturmuştu. Birkaç yıl sonra Beyond Good & Evil 2 için bir tanıtım videosu da yayınlayan Ancel, sonrasında kendi işlerini özgürce yapabilmek adına Ubisoft'tan ayrılmış ve bir başka stüdyo kurmuştu. Fakat bu ayrılıktan sonra Ubisoft, Ancel'in işinin tam anlamıyla bitmediğini açıkladığında buna kimse anlam da verememişti. Nihayetinde E3 sahnesinde neredeyse ağlamaklı olarak sahneye çıkan Michel Ancel, Beyond Good & Evil 2'yi duyurarak, hepimizi şaşırtmıştı.

Oyun için yayınlanan yeni videoda da kamera karşısına geçen Ancel, oyun içi görüntülerle olmasa bile oyun motoruyla hazırlanan görüntüler eşliğinde bizlere yeni oyunu anlattı. Beyond Good & Evil 2'de tek bir gezegenden ziyade onlarca farklı gezegen olacağını ve bu gezegenlerin de kendine has yaşam tarzları ve türleri barındıracağını söyleyen yapımcı, yeni gemimiz üzerinde de oldukça durdu. İlk oyunda hovercraft tarzı bir araçla küçük bir kara parçası üzerinde hareket ederken, yeni oyunda içerisinde onlarca küçük gemiyi barındıran 400 metre uzunluğunda bir uzay gemisini kontrol edebileceğimizi söyledi. Son olarak gezegenlere düşecek meteorlar ya da buna benzer başka şeylerle o gezegenin zarar görebileceğinden de bahseden Ancel, yakın zaman da çıkması pek muhtemel olmayan bu oyuna dair yine de oldukça önemli bilgiler vermiş oldu. 

E3 2017 Konferansında Gösterilen Ubisoft Videoları

Beyond Good and Evil 2, E3 2017'de Duyuruldu!

YORUMLAR