Bigben Interactive Firması Test Drive Markasını Satın Aldı

Bigben Interactive Firması Test Drive Markasını Satın Aldı

Test Drive serisi, 1980'li yıllara kadar uzanan çok eski bir yarış oyun serisi idi. Günümüzde birçok kişi bu seriyi Test Drive Unlimited oyunu ve bu oyunun ikincisi ile tanıdı. Fakat bu seri 2012'de çıkış yapan Test Drive: Ferrari Racing Legends oyunu ile son bulmuştu.

Atari Group bünyesinde olan Test Drive markası, bugün itibariyle Bigben Interactive firması tarafından satın alındı. Bigben firması Test Drive Unlimited serisi ile ilgili önemli planlarının olduğunu da açıkladı. Atari Group ise bir yandan serinin eski oyunlarının satışını yapabilme hakkını elinde tuttu.

Bigben Interactive'in CEO'su Alain Falc, "Bu yarış oyunu serisinin kalitesine aşırı derecede güveniyoruz ve saygı duyuyoruz. Çünkü milyonlarca oyuncu tarafından seviliyor. Ayrıca çalışanlarımız bu proje üzerinde çalışacakları için oldukça heyecanlılar. Çünkü Test Drive Unlimited 2 oyunu 1.8 milyon adet satarak değerini kanıtlamıştı." şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamalardan da görüldüğü üzere yepyeni bir Test Drive oyununun önümüzdeki yıl ortaya çıkacağı kesin gibi.

YORUMLAR