Bilgi Üniversitesi'nde Türkiye'nin İlk Oyun Tasarım Bölümü Açıldı

Bilgi Üniversitesi'nde Türkiye'nin İlk Oyun Tasarım Bölümü Açıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi, dijital oyun tasarımı alanında dört yıllık bir lisans programı açtı. Dijital Oyun Tasarımı Lisans Programı’nda eğitimler, yeni akademik dönemde başlayacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Anabilim Dalı bünyesinde açılan Dijital Oyun Tasarımı Lisans Programı, 2015 – 2016 Akademik Yılı’nda öğrenci kabul etmeye başlıyor. Öğrenciler, LYS sonuçları açıklandıktan sonra bu programa tercih yapabilecekler.

Bilgi Üniversitesi, 2015-2016 Akademik Yılı’nda eğitime başlayacak Dijital Oyun Tasarımı Lisans Programı ile oyun sektörüne özgün içerikler üretecek tasarımcı ve platformlar arası çalışma ortamına hakim öğrenciler yetiştirecek. Programa dahil olan öğrenciler bölümün ders programı sayesinde uluslararası oyun sektörünün her kademesinde iş bulabilecekler. Böylece müzik, eğitim, pazarlama, yönetim, medya, yazılım ve tasarım sektörlerinin çeşitli pozisyonlarında çalışabilme şansına da sahip olabilecekler.

 Öğrenciler, bir oyunun fikir aşamasından ürün olarak piyasaya sürülmesine kadar tüm aşamalarda aktif olarak yer alacak, bilgi ve tecrübeye sahip birer profesyonel olarak yetiştirilerek mezun edilecekler.

Dünyanın En Zeki ve Yaratıcı 50 Şirketi Arasına 3 Dev Şirket Giremedi

Dünyanın En Büyük Teleskobu Yapılıyor

Microsoft Monitörünüzü Sizden Başka Kimsenin İzlemesine İzin Vermiyor

YORUMLAR