Bilgisayar Korsanları 7 Milyondan Fazla Minecraft Şifresi Çaldı

Bilgisayar Korsanları 7 Milyondan Fazla Minecraft Şifresi Çaldı

Lifeboat sitesine üye Minecraft oyuncuları korkunç bir sürprizle uyandılar, site üyelerinin neredeyse tamamının Minecraft üyelikleri hackerler tarafından çalınmıştı.

Lifeboat sitesi, üyelerinin kendi sunucularını kurmalarını ve özellikle akıllı telefonlar için yeni Minecraft haritaları yaratmalarını sağlayan bir hizmet veriyor. Ancak sitenin veri tabanında bulunan elektronik postaların ve şifrelerin korsanların eline geçtiği ve çalıntı verilerin satışa çıktığı tespit edildi.

Siteden çalınan bilgilerin anında Dark net web sitelerinde BitCoin karşılığında satılmaya başlandığı tespit edildi.  Dark net olarak bilinen ve özel yazılımlarla erişimin sağlanabildiği bu internet sitelerinde kimlik bilgilerinin de ortada dolandığı söyleniyor.

Minecraft şifreleri çalınırsa ne olur?

Pek çok insan aynı şifreleri başka sitelerde kullandığı için bu diğer güvenlik sorunlarına yol açabilir. Genel olarak kimlik bilgilerinden kredi kartı bilgilerine de ulaşılabilir. Özellikle çok oyunculu ortamlarda kullanılan şifreler başka amaçlarla da kullanıcılar tarafından kullanıldığından pek çok internet üyeliği tehlikeye girebilir.

Şifreleriniz çalınırsa ne yapmalısınız?

Lifeboat’un başına gelenler başka sitelerin de başına gelebilir. Bu yüzden çoklu internet hesaplarında aynı şifreleri kullanıyorsanız bunları acil olarak değiştirmeniz gerekiyor. Her web üyeliği için ayrı şifreler ve kullanıcı adları düzenlerseniz bir site saldırıya uğrarsa diğer hesaplarınızın da kurcalanmasının önüne geçebilirsiniz.

Lifeboat yetkilileri kullanıcılardan şifreleri değiştirmelerini istemiş. Ayrıca şirket daha güçlü güvenlik alt yapı algoritmalarını web sitesine kurgulamaya hemen başlamışlar. Ancak 7 milyon hayal kırıklığını tamir etmenin de bir yolu olmasa gerek.

Minecraft Hacklendi!

Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır?

Minecraft Çocukların Kodlama Öğrenmesini Sağlıyor

YORUMLAR