Bilgisayar Oyunu Uğruna Babasını Öldürdü!

Bilgisayar Uğruna Babasını Öldürdü

Avustralya’nın Sydney kentinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 22 yaşındaki Daniel Chapman, bilgisayar oynamayı bırakıp yemeğe gelmesini söyleyen babasını bıçaklayarak öldürdü.

Sydney Morning Herald'da yer alan habere göre, ailesi Daniel Chapman’ı akşam yemeğine çağırdı. Ancak Chapman oyun oynadığını belirterek yemeğe gelemeyeceğini söyledi. Oğlunun bu cevabına çok sinirlenen baba, oğluna yaşamak için artık başka bir yer bulması gerektiğini söyleyerek interneti kapattı. Bununla da yetinmeyen baba, oğlunun odasına gitti ve bilgisayarın kablolarını sökmeye başladı. Bunun üzerine deliye dönen Chapman, yatağının yanındaki avcı bıçağını eline alarak babasını sırtından bıçakladı.

Chapman daha sonra mutfağa giderek durumu annesi Elaine Bell’e anlattı. Bell hemen ambulansı aramayı denedi ancak yanlış servis numarasını aradığı için, ambulans Chapmanlar'ın güneybatı Sidney'de bulunan Moorebank'deki evlerine ulaşmakta gecikti. Bell’in ambulansı ararken Avusturalya'da kullanılan acil servis numarası yerine yanlışlıkla memleketi İngiltere'de kullanılan acil servis numarasını aradığı belirtildi.

New South Wales Yüksek Mahkemesi’nde görülen duruşmada Daniel Chapman'ın otizm spektrum bozukluğu olduğunu söyleyen bir psikiyatrist, Chapman'ın olay yaşanmadan iki hafta önce Prozac isimli antidepresan ilacını almayı bıraktığını ve bu sebeple sinirli hissetmiş olabileceğini belirtti.

Müvekkilinin akıl sağlığı sorunları olduğunu belirten avukat Greg Smith, Chapman'ın babasını bıçakladıktan saatler sonra bile polislere onun iyi olup olmadığını sorduğunu anlattı. Mahkemede ayrıca, Chapman'ın video oyunları bağımlısı olduğu ve günde 20 saat oyun oynadığı bildirildi.

Chapman'ın geçmişte bilgisayar oyunları bağımlısı olduğunu ancak şu an eve dönmek ve demircilik yapmak istediğini aktaran Smith, "O korkunç bir şey yaptı. Babasını öldürdü. Babasını öldürmeyi istememişti. Ne yaptığının şu anda farkına varıyor ve bu yüzden hapiste suçluluk çekiyor." diye konuştu. Yargılanma süreci devam eden Chapman'ın 17 Kasım'da adam öldürülme suçundan hüküm giymesi bekleniyor.