Bilgisayarı Olana 3 Saatte Ücretsiz Meslek Öğrenme Platformu

Bilgisayarı Olana 3 Saatte Ücretsiz Meslek Öğrenme Platformu

ODTÜ'lü akademisyenler tarafından kurulan ve çalışan, öğrenci, işverenlere meslek öğreten elektronik öğrenme platformu, bilgeis.net adresi hizmete girdi.

ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, Aralık 2015'de Avrupa Birliği'nin desteğiyle başlatılan söz konusu projenin, işçi ve işverenlerin kapasitelerinin Bilgi ve İletişim Teknolojileri yoluyla geliştirilmesini hedeflediğini anlattı. Bu projeye "BİLGEİŞ" adının verildiğini de söyledi. Projenin toplam bütçesinin 3,4 milyon avro kadar olduğunu aktaran Çağıltay, adı geçen ve yeni oluşturulan bu proje kapsamında, KOBİ'lerin ve eğitim talebinde bulunan hemen herkesin, bu ihtiyaçlarının karşılandığını da söyledi.

Çağıltay, verdiği röportajda "http://bilgeis.net/#/" adresi üzerinden ulaşılabilen BİLGEİŞ ile bilgi ve iletişim teknolojileri kullanılarak, işçi ve işverenlerin yeni sosyal ve ekonomik yapılara uyum yeteneklerinin artırılmasını hedeflediklerini de aktardı. Platformun ücretsiz, erişilebilir ve kullanımı kolay bir e-öğrenme portali olduğunu da ifade etti. Verilen bilgiye dayanarak söz konusu platformun; ders içeriklerinin, kısa sürede öğrenilebilmesi için özel olarak tasarlandığını da aktardı. Çağıltay, "Bu amaçla dersler, video, simülasyonlar, yazılı metinler ve sesli destek olmak üzere pek çok öğrenme materyali ile desteklendi ve öğrenme 3 saat gibi kısa sürede gerçekleştirilebilir hale geldi." dedi.

Eğitim Sisteminin Geleceği ile İlgili Önemli Kehanetler

Yaptıkları Robotlarla Yarıştılar, Eğitim Bursunu Kaptılar

Google, Dijital Atölye İle Nasıl Sertifikalı Eğitim Veriyor?

YORUMLAR