Bilgisayarınız Kripto Para Casusları Tarafından Ele Geçirilmiş Olabilir

Kripto paralara sahip olmanın tek yolu borsa üzerinden işlem yapmak değildir. Aynı zamanda bilgisayarlar üzerinden de kripto para işlemleri gerçekleştiriliyor. Bunu korsan faaliyet olarak yapan bir grup Fransız, polis tarafından durduruldu. İşte haberimizin detayları.

Kötü amaçlı yazılımlar genellikle, bilgisayarınız veya herhangi bir elektronik eşyanız üzerinden para kazanma sistemine sahip olur. Zararlı yazılımların durdurulması ise daha çok ne tür bir virüs olduğunu görmenizle bağlantılıdır. Retadup, ilk ortaya çıkmasından bu yana ABD, Rusya, Orta ve Güney Amerika gibi birçok ülkede kullanıldı.

Antivirüs şirketleri mücadelelerini sürdürüyor

Dünyanın en büyük antivirüs şirketlerinden birisi olarak bilinen Avast, kripto paraları kullanarak dolandırıcılık yapan insanları hedef alıyor.

Bu tür casus yazılımlar genellikle Fransa merkezli olabiliyor. Avast şirketi buna müdahale edemediği için Fransa polisi ile işbirliği yaptı. Yapılan işbirliği sonucunda casus kripto para hırsızları yakalandı Ayrıca Fransız polisi tarafından yapılan açıklamaya göre 1 milyon kadar bilgisayar bu sistemden etkilendi.

Genel olarak çıkar elde edilen kripto para birimlerini kullanılarak casus video yazılımlarının çalıştırılması ilerleyen yıllarda çok daha büyük problemler ortaya çıkaracak elektronik olmayan aşağıda günümüz dünyasında kripto para önemli bir aşama olacak. Bilgisayarınızda da böyle bir casus yazılım olduğunu düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.