Bilgisayarınız Üzerinden SMS Gönderebileceksiniz

Windows 10 sms

Her geçen gün biraz daha gelişen işletim sistemi Windows 10, SMS özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamayla Windows 10 Your Phone özelliğinin yakın zaman sonra sisteme eklenerek, kullanıcıların SMS gönderme ve SMS görüntüleme işlemlerini bilgisayarları üzerinden yapmasının sağlanacağı söylendi.

Windows 10 için önümüzdeki ay devasa bir güncelleme yayınlamaya hazırlanan Microsoft, güncellemenin içerisinde yer alacak yeni özelliklerden bir tanesini gün yüzüne çıkardı. Şirket yetkilileri, October 2018 Update adı altında yayınlanacak ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyecek olan güncellemenin SMS özelliğini beraberinde getireceğini ifade ettiler. Akıllı telefonlar ile Windows 10 arasındaki bağlantıların sınırlarının genişletilmesinin amaçlandığını kaydeden yetkililer, SMS alıp göndermenin yanı sıra birçok değişikliğin Windows 10’a geleceğinin müjdesini verildi.

Gelen aramalara cevap vermek, arama yapmak, kısa mesaj gönderimi ve daha birçok telefon işlevini bilgisayar üzerinden yapmak mümkün olacağı açıklananlar arasında kendine yer bulurken, tüm bunların “Telefon” uygulaması altında yer alacağının altı çizildi.

Microsoft, "Telefonunuz" uygulaması, Windows Insider ekibinin kullanımına Mayıs ayında sunmuştu. Geçtiğimiz Microsoft, Cuma günü Insider programı dahilindeki kullanıcılara SMS özelliğinin kullanıma açılacağının müjdesini vermişti. "Telefonunuz" uygulaması, Insider programında sınanıp geliştirildikten sonra Ekim 2018 güncellemesinin yayınlanması ile tüm kullanıcılara açık olacak.

YORUMLAR