Bilgisayarınızda PUBG'yi Ücretsiz Oynamak İster Misiniz?

Bir süre önce Tencent Games tarafından Android ve iOS pazarına sürülen PUBG Mobile kullanıcılar tarafından bir hayli ilgi toplamıştı. Şimdi de Tencent, Windows bilgisayarlar için bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde PUBG Mobile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor.

Birçok Android emülatörü üzerinde oynanabilen PUBG Mobile'ın en büyük sıkıntısı oyun içerisindeki ani takılmalar ve düşük FPS sorunuydu. Üst seviye amiral gemilerinde bile ufak tefek takılmalar yaşanıyorken şirket tarafından Windows için yayınlanan Tencent Gaming Buddy isimli program pek çok kişinin derdine deva olacak gibi gözüküyor. Klavye ve mouse ikilisini kullanarak PUBG Mobile oynamanıza imkan tanıyan bu program, başarılı tuş atamalarıyla da oyunun normal Steam sürümünü aratmayacak.

Henüz beta aşamasında olan Tencent Gaming Buddy'nin üst seviye performans sunduğunu söylemek pek mümkün değil. i7 7700K işlemci ve GTX 1080 ekran kartına sahip bir bilgisayarda 20 ila 60 FPS arasında performans sunmayı başaran PUBG Mobile'ın yine de oynanabilir seviyede olduğunu belirtmek gerekiyor. En yüksek ayarlarda kullanıcıyı tatmin edemeyen bu programın zamanla daha kaliteli bir oyun sunacağı düşünülüyor.

Son olarak pek çok Android ve iOS kullanıcısı, bu programdaki oyuncular ile kendilerinin eşleştirilip eşleştirilmeyeceğini merak ediyordu. Çünkü klavye ve mouse ile oynayan kişinin dokunmatik ekrana göre daha fazla artısı bulunuyor ve bu sebepten dolayı da eşit bir oyun olmayabilirdi. Ancak Tencent tarafından yapılan açıklamada bu programdaki kullanıcıların kendi aralarında eşleşeceği dile getirildi. Yani Windows üzerinde klavye ve mouse ile oynayan bu kullanıcıların ayrı bir sunucuda olduğu belirtiliyorken beta sürecinin ne zaman biteceği henüz belli değil.

Windows bilgisayarınızda PUBG Mobile oynamak için Tencent Gaming Buddy'yi indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR