Bilim Adamları Açıkladı, Erkekler Kadınlara Göre Daha Sık Yalan Söylüyor!

Kadınlar ve yalan

Max-Planck İnsan Gelişimi Enstitüsü ve İsrail Technion Teknoloji Enstitüsü, 565 araştırma ve 44 bin 50 denek üzerinde yapılan deneyler sonucunda erkeklerin kadınlara göre daha fazla yalana başvurduğu belirledi. Yapılan deneyler sırasında erkeklerin yüzde 42'sinin kadınların ise yüzde 38'inin yalana başvurduğu ortaya çıktı.

Meta analizi olarak isimlendirilen rapor hakkında Max-Planck İnsan Gelişimi Enstitüsü'nden ve meta analizin yazarlarından bilim adamı Philipp Gerlach yaptığı açıklamasında "Kimin, ne zaman ve neden yalan söylediği ile ilgili bir çok araştırma olmasına rağmen, sonuçlar net değil hatta bazen oldukça çelişkili. Bütün bu araştırmalardan gelen veriler ile bazı etkenlerle ilgili daha net saptamalar yapabiliyoruz." dedi.

Genç Kadınlar Daha Fazla Yalan Söylüyor

Yapılan araştırmalarda genç kadınların daha olgun yaştaki kadınlara göre daha fazla yalan söylediği tespit edildi. 20 yaşındaki bir kadın için yalan söyleme olasılığı yüzde 47 iken bu oranın 60 yaşındaki bir kadın için ise yüzde 36 olarak tespit edildiği açıklananlar arasında yerini aldı.

Sizler yapılan araştırmalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce en çok kadınlar mı yoksa erkekler mi yalan söyler? Yorumlarda düşüncelerinizi bekliyoruz!