Bilim İnsanları Kıyametin Gerçekleşme Senaryosunu Açıkladı

Bilim İnsanları Kıyametin Gerçekleşme Senaryosunu Açıkladı

Kıyametin ne zaman gerçekleşeceği ve ne şekilde olacağı tüm insanlığın merak ettiği ortak konulardan birisi. Bu konuda çeşitli teoriler üreten bilim insanları, gerçekleşmesi muhtemel yeni bir senaryo daha açıkladılar.

Kıyamet alametleri konusunda kutsal kitabımız Kur-an'ı Kerim'de bir takım açıklamalar Allah tarafından bizlere yüz yıllar önce bildirildi. Kıyamet günü ve gününe kadar nelerin olacağı gibi bilgiler açık bir şekilde kitabımızda yer alıyor ancak, kıyametin gerçekleşeceği gün hakkında bir bilgi bulunmuyor. Bu nedenle tüm insanlık bu günün gerçekleşeceği güne dair teoriler üretiyor. Bilim insanları ise yaptıkları araştırmalara dayanarak olası senaryoları bizlere bildiriyorlar. Yeni bir araştırma yapan bilim insanları, Güneş Sistemi'nin L2 Puppis yıldızının yüzlerce kat büyümesiyle etrafındaki gezegenleri yok etmesine benzer şekilde bir sonunun olacağı söylendiler.

Astronomy and Astrophysics dergisinde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre Güneş'in ikizi olarak adlandırılan L2 Puppis yıldızının 5 milyar yıl önce yüz kat büyüyerek kızıl bir topa dönüştüğü ve etrafındaki gezegenleri yok ettiği tespit edildi. Buradan yola çıkan bilim insanları, Güneş Sistemi'nin de benzer bir kader paylaşacağını öngördüler. En gelişmiş teleskoplardan olan ALMA'dan alınan verilerden yola çıkan Leuven Enstitüsündeki araştırma ekibi sözcüsü Prof. Leen Decin, Güneş'in 2 milyar yıl sonra yok olacağını, Güneş'in Merkür ve Venüs'ü yuttuktan sonra cüce yıldıza dönüşeceğini söyledi. 

Dünya ve İnsanlık Yok Oluş Sürecine Girdi, Kıyamet Kapıda

Stephen Hawking Yapay Zekaya Karşı İnsanlığı Uyardı: 100 Yıl Sonra Kıyamet

YORUMLAR