Bilinmeyen Radyo Yayınları Ürkütüyor!

Bilinmeyen Radyo Yayınları Ürkütüyor!

Rusya'da 1970'lerden günümüze anlamsız sesler yayınlayan, Saint Petersburg bölgesi civarında olduğu tahmin edilen gizemli radyo istasyonu yeniden gündeme geldi.

İngiliz Soğuk Savaş döneminden beri fasılalarla yapılan söz konusu radyo yayını, bir kez daha basının ilgi odağı olurken, söz konusu radyo yayınının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in istihbarat servisi için kullanıldığına yönelik iddialar da güçleniyor.

BBC Haber Ajansına konuşan City Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. David Stupples'a göre, söz konusu gizemli radyo istasyonundan yapılan yayınlarda kesinlikle herhangi bir haber, duyuru ya da bilgi yer almıyor.

Rus ordusu, yayının kendileri tarafından yapıldığını kabul etmese de yayını takip eden uzmanlar, bu sinyalleri ordunun farklı amaçlar için yayınlandığı konusunda hem fikir. Yayının, Rusya'nın kendisine yöneltilen füzelerin ne kadar yakında olduğunu tespit edebilmek için yapıldığına ilişkin görüşler de kuvvetle ihtimal kazanıyor. BBC'ye konuşan Prof. Dr. Stupples, yayınların Rusya'ya yöneltilmiş füzeleri tespit edebilmek için Rus Hükümeti tarafından kullanıldığını savunuyor.

Bu teorinin yanı sıra, yayınların Rusya'nın dünya üzerindeki istihbarat elemanları ile bağlantı kurmak için kullanıldığına ilişkin teoriler de var.

Bir diğer iddiaya göre, "Soğuk Savaş" döneminden beri devam eden yayınların nükleer savaş dönemine ait bir önlem merkezi olabileceğine dair düşünceler de var. Başka bir iddiaya göre Rusya bir nükleer saldırıya maruz kalırsa, bu yayınınlar sona erecek ve karşı saldırıya geçecek.

NASA'nın Canlı Yayını Sırasında UFO Paniği Yaşandı

En Çok Kullanılan Mobil Radyo Dinleme Uygulamaları

YORUMLAR