Bilişim Sektörüne Yön Vermek İsteyen Gençlerimiz, Projelerini GBYF'de Tanıtmaya Hazırlanıyorlar

Bilişim Sektörüne Yön Vermek İsteyen Gençlerimiz, Projelerini GBYF'de Tanıtmaya Hazırlanıyorlar

Ülkenin gençleri, geleceğinin mimarlarıdır ve daima desteklenmelidirler. Tamindir olarak daima bu vizyon çerçevesinde hareket etmeye ve ülkemizdeki gençlerin önünü elimizden geldiğince açmaya gayret gösteriyoruz.

Genç Beyinler Yeni Fikirler, hedefimize giden bu yolda değerlendirebileceğimiz mükemmel bir etkinlik olma niteliği taşıyor. Ülkesi ve kendisi için fikir üreten, zihin yoran ve geleceği şekillendirme gayesiyle çok çalışan gençlerimiz, projelerini bu yıl, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine GBYF'de tanıtmaya hazırlanıyorlar. Tamindir olarak gençlerimizi desteklemek adına bu etkinliğin medya sponsoru olma kararını almış bulunuyoruz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve İzmir'in birçok önde gelen üniversitesinin katılımıyla renklenecek olan GBYF, bu yılki konuklarını Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi'nde ağırlamayı planlıyor. 23 Mayıs 2015 tarihinde, saat 10.00'da, İzmir Fuarı'nda 4.'sü gerçekleştirilecek olan GBYF'de proje tanıtacak üniversiteler arasında Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi yer alıyor. Projelerin çerçevesi bilgisayar ve yazılım mühendisliklerini kapsıyor. Fikir yarışmasında bilgi/veri güvenliği, akıllı ev/akıllı sistemler, e-belediye/e-devlet, dijital oyun, sağlık bilişimi, mobil uygulamalar ve bilişim sektörünü ilgilendiren diğer konular yer alacak.

Etkinlikte yer almaya hazırlanan firmalar ve girişimciler, projeleri belirli kriterlere göre değerlendirmeye tabi tutacaklar ve etkinlik sonunda başarılı bulunan projelere çeşitli ödüller verilecek. Söz konusu bu etkinlik sayesinde gençlerimiz hem projelerini sektörün önde gelen isimlerine tanıtma şansına sahip oluyorlar hem de sektörden kişilerle bir araya gelerek gelecekte gerçekleştirilmesi plananlan projeler için önemli adımlar atmış oluyorlar. 

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen GBYF, hem firmalar hem de yeni fikirler peşinde koşan yatırımcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmişti. Bu yılki etkinliğin çok daha büyük bir ilgiyle karşılanacağına ve bilişim alanında birbirinden güçlü projelerin tanıtılacağına yürekten inanıyoruz. Etkinliğe dair gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Organizasyonla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başarılı Türk Oyun Geliştiricisi no-pact ile Özel Tamindir Röportajı

YORUMLAR