Bilişim Vadisi Ar-Ge Programı Başladı!

Bilişim Vadisi Ar-Ge Programı Başladı!

Bilişim Vadisi’nin birinci etap inşaatı tamamlandı. Ar-Ge yapan tüm firmalara ev sahipliği yapacak olan tesise birçok yerli ve yabancı firmanın başvurduğu, bunlardan 28 tanesinin yönetim onayı alarak faaliyetlerine hazır olduğu açıklandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, vadide ilk Ar-Ge firmasının faaliyetlerine başladığını bildirerek, “Ar-Ge yapan tüm firmalara ev sahipliği yapacak Bilişim Vadisi’nde yer almak için birçok yerli ve yabancı firma başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 28 firma Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu onayından geçti. Çalışmalarına hız verdiğimiz vadide, en kısa sürede söz konusu diğer şirketlere de yer tahsis edilecek” dedi. Bakan Özlü, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, projenin Türkiye’ye çok önemli kazanımlar sağlayacağına da işaret etti.

Özlü, Bilişim Vadisi’nin birinci etap inşaatının tamamlandığına dikkati çekerek, “Vadinin birinci etabında yer alan 55 milyon lira artı KDV keşif bedelli, 48 bin metrekarelik inşaat alanlı, 52 ofisin yer aldığı idare binası ve 10 bin metrekarelik kuluçka merkezinin inşaatları bitirildi." diye konuştu. Bakan, Türkiye’de bulunan teknoloji geliştirme bölgelerinin sayısının 55’e ulaştığını da sözlerine ekledi.

 Bilişim Vadisi, Gebze'de 3 milyon 340 bin metrekarelik bir alanda yer alacak.

Tamindir İzmir Bilişim Vizyon Arama Konferansı'ndaydı

Facebook, Twitter ve Instagram’dan Başlayarak Bilişim Altyapımız Millileşiyor

YORUMLAR