Bill Gates: 6 Ayda 30 Milyon İnsan Ölebilir

Bill Gates 6 Ay

Dünyanın en zengin insanlarından olan Bill Gates, Massachusetts Tıp Derneği ve New England Tıp Dergisi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Etkinlik sırasında sahneye çıkan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, önümüzdeki 10 yıl içerisinde herhangi bir salgının 6 ayda 30 milyon kişiyi öldürebileceğini söyledi.

Bill Gates Biyolojik Silah

Kurucusu olduğu Microsoft’taki aktif yöneticilik görevini bıraktıktan sonra kendine ait yardım vakfına ve diğer sosyal sorumluluk projelerine zaman harcayan Bill Gates, dünyada yaşanabilecek felaketlere dikkat çekmek adına mücadele vermeye başlamıştı. Yaptığı çarpıcı açıklamalarla kimi sorunları göz önüne getirmeye çalışan Gates, yine oldukça ilginç bir açıklama yaptı.

İnsanların olaylara iyimser olarak yaklaştıklarını ve dünyanın birçok yerinde fakirliğin, hastalıkların bittiğini düşündüklerini aktaran Bill Gates, “Dünyanın çok ilerlemediği bir alan var. Bu pandemik hastalıklar. Dünya nüfusu arttıkça ve insanlık doğanın içinde yaşadıkça yeni patojenler her zaman ortaya çıkacak. Bazı insanlar ve küçük gruplar, bir gün gelecek ve silah olarak hastalıkları kullanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Devletlerin biyolojik silahlar üzerine yaptıkları yatırımlara dikkat çeken Bill Gates, dünya hükümetlerinin 30 milyon insanı öldürebilecek silahlar yapmakla meşgul olduklarını belirttikten sonra şunları ekledi: “Biyolojik tehditler söz konusu olduğunda, bu aciliyet duygusu eksik. Dünya, savaş için hazırladığı aynı şeyleri ciddi bir şekilde pandemik hastalıklar için de hazırlamalı.”