Bill Gates de Instagram Kullanıcısı Oldu

Bill Gates de Instagram Kullanıcısı Oldu

Microsoft'un kurucusu ve hayırsever iş adamı Bill Gates, Instagram hesabı açtı. Hatta ilk paylaşımını yapan Gates, Tanzanya'da kurduğu vakıfdaki görseli takipçileriyle paylaştı.

Üç fotoğraftan oluşan galerinin açıklamasında "Tanzanya'dan merhaba Instagram" cümlesine yer veren Gates'in, Instagram'daki ilk paylaşımı şu ana kadar 72 binden fazla beğeni aldı. 

Hello from Tanzania, Instagram! I just had a great lunch with some amazing kids at Kicheba Primary School in Muheza and met Upendo Mwingira, a remarkable physician who has dedicated her career to fighting neglected tropical diseases. Melinda and I have been coming to Tanzania for many years now. I always love seeing how much progress the country has made to improve health and provide opportunity. Plus, the scenery is stunning. Whenever I travel to places like this, I wish others could come along and meet the people I get to meet. I have no doubt it would leave them as optimistic as I am about progress happening around the world. I’ll be sharing photos from my adventures here on Instagram, and I hope you’ll follow along.

Bill Gates (@thisisbillgates)'in paylaştığı bir gönderi ()


Bir gün içerisinde 137 bin takipçi kazanan Bill Gates, şu anda eşi Melinda, Richard Branson, Mark Zuckerberg, Roger Federer, NASA, Sheryl Sandberg, Mike Bloomberg gibi 25 kişiyi takip ediyor. 

Ayrıca Bill Gates kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, servetinin büyük bir kısmını hayır işlerine harcayacağını ifade etmişti. Afrika'daki ve ABD'deki fakir insanlar için yardım kuruluşları ve vakıflar açacağını da dile getiren iş adamının, Instagram'da ne kadar aktif olacağını zaman içerisinde göreceğiz.

Bill Gates'ten Bodruma Yatırım

Jeff Bezos, Bill Gates'i Tahtından Ederek Dünyanın En Zengini Oldu

YORUMLAR