Bill Gates Hastalıklarla Mücadele Etmenin Yollarını Anlattı

Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olarak sayılan Bill Gates, Corona virüsü de dahil olmak üzere birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olarak sayılan Bill Gates, Corona virüsü de dahil olmak üzere birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. İşte haberimizin detayları.

En zenginler arasında yer alan ve aynı zamanda Bill ve Melinda Gates Vakfı başkanı olan Bill Gates, yayınladığı son blog yazısında Corona virüsüne karşı mücadelede yapılmasını gerektiğini düşündüklerini ekledi.

Bill Gates düşük ve orta gelirli ülkelere dikkat çekti

Bill Gates, yaptığı açıklamanın ilk kısmında Corona virüsün istatistiklerini belirtti. Gates, Corona virüsünün %1 vaka ölüm oranına sahip olduğunu üzülerek belirtti. Bunun Corona virüsünü tipik mevsimsel gripten çok daha şiddetli hale getirdiğini söyledi.

Bill Gates öncelikli olarak düşük ve orta gelirli ülkelerin güçlü bir sağlık sistemine kavuşturulması gerektiğini savundu. Hemen ardından bu ülkelerde ortaya çıkabilecek hastalıklar da hızlı bir müdahale ekibinin oluşturulmasını da önemli bulduğunu söyledi.

Bill Gates, bu tür hastalıklarla ilgili ilaç keşiflerine değindi. Ona göre makine öğrenimi ve çeşitli teknolojik ürünlerin kullanılması, ilaç keşiflerini hızlandırabilir. Peki siz bu konularda Bill Gates ile aynı mı düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR