Bing Artık Emoji Destekli Aramalar Gerçekleştiriyor

Bing Artık Emoji Destekli Aramalar Gerçekleştiriyor

Emoji'ler artık günümüz çağının vazgeçilmez iletişim ifadeleri olarak herkesin akıllı telefon, tablet, hatta kişisel bilgisayarlarında bile yer alıyor. Bing ise arama motoruna emoji desteği getirerek girdiğiniz ifadelere göre sonuçlar çıkartan yeni bir sisteme geçti.

Günümüz anlık mesajlaşma çağında bazen anlatacağınız onca şeyi tek bir ifadeyle belirtmek kadar rahatlatıcı bir şey yok. Bing de bunu fark etmiş olacak, yeni akıllı telefon yazılımlarına bile güncelleme olarak gelen yeni emoji aratma sistemini kendi arama motorlarına getirdiler. Şu anda Bing'in sistemine gelen Emoji aratma özelliği teknoloji pazarında öncelikli olarak İngilizce dilini hedef almış durumda. Emoji'lerin tanınacağı alternatif diller Bing'e ne zaman gelecek merak konusu. Özellikle kimi akıllı telefonların şimdiden Türkçe'yi de Emoji aratmalarında desteklediğini düşünecek olursak.

Özellikle genç kitlenin iletişim ağında Emoji'lere daha sık başvurduğunu düşünecek olursak Bing'in attığı bu adım oldukça etkili olacak. Emoji'lerin kelime olarak çevrilmesi ve dünya çapında milyarlarca insan tarafından kullanılması Bing'in arama motorunda bir nebze heyecan uyandırabilir. Yeni algoritmaya göre Bing'in istediği şey insanların günlük hayatında yaptığı gibi kelime yerine tek bir ifadeyle de aramalar gerçekleştirebilmek.

Akıllı telefonlarda sunulan anlık mesajlaşma servislerinin yazdığınız kelimeye göre Emoji çıkarması bu durumun tam tersi oluyor. İletişim için bu da etkili bir yol iken Bing şu anda tersi durumu sağlamanın internet ağında bir verim oluşturmayacağını düşünüyor. Son derece de haklılar, zira arama moturunda arattığınız kelimenin sonuçları sizlere Emoji ifadeleri olarak görünse siz de bu arama motorunu ilerleyen vadelerde kullanmayı düşünmezdiniz. Bing alışılmış kelime aratmalarına yeni bir boyut getirerek herkesin kendi ifadelerine göre arama yapmasını istiyor.

Bing'in yeni Emoji aratmalarını denemek ve arama motorunu akıllı telefon veya tabletlerinize kurmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantılarımızı kullanabilirsiniz:

Alienware Yeni Oyun Laptop'unu ve Ona Özel Grafik Hızlandırıcısını Tanıttı

Android için En İyi Konsol Emülatörleri

YORUMLAR