Bing Görsel Arama Sayfasını Yeniledi

Bing Görsel Arama Sayfasını Yeniledi

Redmond merkezli teknoloji şirketi Microsoft güncellenen Bing Resim Arama hizmeti ile kullanıcılara yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ve birçok yeni aracı bir arada sunuyor.

Yeni Bing Görsel Arama özellikle daha hızlı olması için tasarlandı, bu nedenle bir resmin üzerine tıkladığınızda hızlı bir şekilde yüklenmesi için siz fotoğrafı görene kadar farklı bir sayfa gösterimi gerçekleştirmesi engellenmiş.

Bing ekibi konuyla ilgili blog yazısında "Resim göstericiyi tamamen baştan tasarladık ve resimler için ayrıca önizleme koyarak diğer resimlerden tamamen ayrılmasını sağladık. Ayrıca resimlerin gözle çok daha kolay görülebilmesi için resimlerin fonunu koyulaştırarak daha fazla göz önüne çıkmasını ve yüksek kalitede parlarmışçasına kullanıcıların dikkatini çekmesini sağladık. Ayrıca arama sonuçlarında bir resme tıkladığınız zaman resmin bulunduğu sayfa yerine yeni bir sekmede görüntülenmesini sağlayarak, resimlere daha hızlı ulaşım imkanı sunduk." açıklamasını yaptı.

Ayrıca görüntülediğiniz resimleri tam ekran modunda göstermek için eklenen "View larger" (Geniş Göster) düğmesi de dikkat çeken özelliklerden.

Önizlemele resimlerinin sağ alt tarafında bulunan seçenekler sayesinde daha fazla boyut ve benzer resimleri görüntülemek mümkünken, Page Snapshot teknolojisi ile resimlerin bulunduğu web sayfalarına hızlı bir bakış atma şansına da sahip olacaksınız.

Bu noktada gerçekten yeni tasarım gerçekten de hızlı oluşuyla çok etkileyici. Bing Resim Arama özelliği bir resmi yüklemek için daha az tıklama gerektirmesi ve geliştirilen özellikleriyle gerçektende hızını arttırmış.

"Yeni tasarım sadece muhteşem görünmüyor aynı zamanda çok daha hızlı. Tamamen hıza odaklanacak şekilde tasarlanmış yeni resim görüntüleyicimiz sayesinde, bir sayfanın yüklenmesini beklerken zaman kaybetmeden istediğiniz resimleri görüntüleyebileceksiniz. Sonrasında sonuçlara geri dönmek için tek yapmanız gereken şey X butonuna tıklamak." Bing tarafından yapılan başka bir açıklama oldu.

Yeni Bing Resim Arama artık tüm dünya çapında tüm kullanıcılar için aktif olarak kullanılabilir, bu nedenle yeni tasarımıyla Bing Resim Arama özelliğini hemen deneyebilirsiniz.

Tamindir'den Yılbaşı Kampanyası!

YORUMLAR