Bing İle Windows 8.1 Lisans Ücreti Kalkıyor

Bing İle Windows 8.1 Lisans Ücreti Kalkıyor

Microsoft, mobilde rekabeti kabul eden bir politika izlediğini kanıtlayan bir adım attı. Teknoloji devi Windows 8.1 çalıştıran cihazlarda maliyeti düşürmek adına "Windows with Bing" uygulamasına geçtiklerini duyurdu.

9 inçten küçük ve 250 doların altında piyasaya sürülen cihazlar için çıkarılan ve OEM (Orijinal Ürün Üeticisi) cihazlarda öntanımlı olarak sunulacak olan "Windows 8.1 with Bing" sürümü sayesinde Microsoft daha fazla cihaz ürettirmeyi hedefliyor.  Bunun getirisi, fiyatı uygun cihazlarda lisans gibi bazı Windows masraflarından muaf olarak ihtiyaç duyulduğunda servislerden ihtiyaçların karşılanabilecek olması. "Windows with Bing" yüklü cihazlara ayrıca yüklü Office veya bir yıllık Office 365 üyeliği de sağlanabileceğini açıklayan Microsoft, geçtiğimiz yıldan bu yana yeni partnerler ve daha çok cihaz üretimi üzerinde çalıştıklarını belirterek, maliyete yönelik aldıkları kararlar doğrultusunda bazı donanım gereksinimlerinde güncelleme yaparak partnerlerine 1GB bellek ve 16GB depolama alanıyla cihaz üretme serbestliği sağladıklarını belirtiyor.

Daha çok cihazla uygulama geliştiricilerin de önünün açılacağını belirten Microsoft, artık adı tek başına anılan bir teknoloji devi olmadığını ve lisans ücretinin ayak bağı olmaya devam edeceğini anladığını bizlere hissettirdi. Mobilde piyasayı geriden takip eden şirket, üreticilerin de ellerini ovuşturmasını sağlayacak bu adımla bakalım pastadaki payını büyütebilcek mi?

Windows 8.1 Kullanıcılarına 10 Haziran'a Kadar Müsaade

Windows 8.1'in İlk Güncellemesini Yüklemek Zorunlu Hale Geldi

Microsoft'tan Windows XP'den Kaçış Oyunu!

Microsoft Surface Pro 3 Tablet Ortaya Çıktı

YORUMLAR