Binlerce Yazılımcı GDG DevFest'te Bir Araya Gelecek

GDG DevFest İstanbul 2018

Bu sene altıncısı düzenlenecek ve binlerce yazılımcıyı bir araya getirecek olan GDG DevFest İstanbul 2018, 4 Kasım tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Yurtiçinden ve dışından onlarca uzmanın sunumlar yapacağı ve farklı iletişim olanakları sağlayacağı etkinlik, 1500’den fazla katılımcıyı ağırlayacak.

GDG Istanbul ekibi tarafından altı yıldır düzenlenen DevFest, bugüne kadar önemli panellere ve konuşmalara ev sahipliği yapmıştı. Aynı tempoyu 2018’de de yakalamak isteyen ekip, UNIQ İstanbul’da düzenleneceğini açıkladıkları etkinliğin, 4 Kasım itibarıyla başlayacağını aktardılar. DevFest, geçtiğimiz yıl ise dünya üzerinde gerçekleştirilen 200 Devfest'den biri olan ve 7'si yabancı 36 konuşmacı, 5 paralel salonda 36 oturum ve %25'i kadın 1000 kadar katılımcıyla sınırlayarak, dünya üzerindeki en büyük devfestlerden ve İstanbul'daki en prestijli yazılım konferanslarından biri olmayı başarmıştı.

DevFest 2018’de 5 ayrı salonda 30’dan fazla yerli ve yabancı konuşmacının sunumlar gerçekleştireceği belirtilirken, Kevin Nelson, Mandy Chan, Hasan Hoşgel, Mete Atamel, Emil Bayazitov gibi önemli şirketlerde yazılımcı olarak görev alan isimlerin, çeşitli konularda konuşmalar gerçekleştirecekleri de gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Etkinlikle ilgili daha fazla bilgi almak için ise GDG DevFest adresini ziyaret edebilir, konuşmacılara ve takvime göz atabilirsiniz.