BioShock iPhone ve iPad İçin Geliyor

BioShock iPhone ve iPad İçin Geliyor

Oyun severlerin yakından tanıdığı BioShock serisi, iPad ve iPhone için çıkışı yapmaya hazırlanıyor. 

BioShock serisinin son oyunu olan Infinite ile gönülleri fetheden 2K Games, 2007 yılında çıkan ilk oyununu iPad ve iPhone platformları için de geliştirileceğini duyurdu. Bu haber, özellikle mobil platformlarda oyun oynamayı sevenler için gerçekten sevindirici. 

Orijinal seriye ait ilk oyunun birebir portu olacak olan oyun, yine sualtı şehri Rapture'da geçecek ve FPS türünde olacak. Ayrıca yapılan açıklamada, Bluetooth kontrolcülerin de destekleneceği belirtilmiş.

Geliştirme süreci ile XCOM: Enemy Unknown'u iPhone ve iPad için hazırlayan 2K Games'in Çin ofisinin ilgileneceği ve yaz sonuna doğru piyasaya sürüleceği belirtiliyor. XCOM: Enemy Unknown'un 19.99 dolar gibi pahalı sayılabilecek bir fiyattan piyasa sunulmuş olması ise Bioshock için de benzer bir fiyatlamanın olabileceğini gösteriyor. Ancak bu konuda firma yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmış değil. 

Son yıllarda donanımsal olarak büyük gelişme gösteren mobil cihazlar için bakalım başka hangi oyunlar port edilecek. Bekleyip göreceğiz. 

Nvidia GTX880 görücüye çıkıyor.

YORUMLAR