BioWare, Grafik Motorunu Değiştiriyor

BioWare, daha önce Battlefield 3 ve Medal of Honor'da kullanılan Frostbite 2.0 grafik motoruna geçtiklerini açıkladı.

BioWare, Grafik Motorunu Değiştiriyor

Yaptıkları kaliteli RPG oyunlarıyla oyuncular tarafından uzun bir süredir heyecanla takip edilen yapımcı firma BioWare, kullandığı grafik motorunda temelli bir değişikliğe gidiyor.

Şu anda Dragon Age 3 üzerinde çalışan yapımcı firma, bu oyunda grafik motoru olarak EA'in Frostbite 2.0 motorunu kullanacaklarını daha önceden açıklamıştı.

Yakın zamanda bir röportaj veren BioWare'den Aaryn Flynn, EA'deki ekipten de aldıkları destek ile böyle güçlü bir grafik motorunun kullanımının çok rahat olduğunu ve iyi sonuçlar verdiğini, belirtti. Bundan sonraki oyunlarında da eski grafik motorları yerine Frostbite 2.0 grafik motorunu kullanmak istediklerine değindi. Bu sözlerle, BioWare'in temelli Frostbite 2.0'a geçiş yapacağı açıklanmış oldu.

Frostbite 2.0 motoru Medal of Honor: Warfighter ve Battlefield 3 gibi oyunlarda kullanılmıştı. Ayrıca yakın zamanda çıkacak Dead Space 3'ün de grafik motoru olarak kullanılıyor. Bu oyunların grafiklerini düşünününce; Frostbite 2.0 motoruyla yapılan bir Mass Effect'e sanırım kimse 'hayır' demez.

Dragon Age 3: Inquisition'dan Detaylar

YORUMLAR