Bir Çift Apple Ayakkabı 15 Bin Dolara Alıcı Buldu

Bir Çift Apple Ayakkabı 15 Bin Dolara Alıcı Buldu

Apple logolu ürünlere alışığız, bu logoyu taşıyan ürünlerin pahalı olduğunu da biliyoruz. Ancak, bir çift Apple spor ayakkabısının 15 bin dolara satıldığını söylesek, dilinizin ucu uyuşurdu değil mi? Ama aynen böyle oldu.

1990'lı yıllarda Apple'ın çalışanları için özel geliştirilen ama asla seri üretimine geçilemeyen, bir çift beyaz "sneaker" spor ayakkabı, türünün tek örneği olduğu için oldukça yüksek bir etiketle (15.000 dolar) internette bir açık artırma mağazasında yerini aldı.

Heritage Live müzayede evinin düzenlediği açık artırmayla satılan ayakkabı, 1990'ların ortasında bir Apple çalışanına, ardından da 2007'de bir çevrimiçi alışveriş sitesi olan e-bay'e satılmıştı.

Yaklaşık 110 bin TL'ye karşılık gelen bu bir çift ayakkabı bizi çok da etkilemedi aslında, çünkü daha önce Apple'ın merhum kurucusu Steve Jobs'a ait bir deri ceket, yine benzer bir şekilde açık arttırmayla 22 bin 400 dolara satılmıştı.

Heritage Live müzayede evinden yapılan açıklamaya göre, bir çift olarak satışa çıkan ve Adidas tarafından tasarlanan ayakkabının dünya üzerinde neredeyse fotoğrafının bile olmadığı söylendi.

İşte Karşınızda Dünyanın En Pahalı Arabası LaFerrari

Tam Fonksiyonel TRON Motosikleti Açık Artırmada

Türk Mühendislerin Geliştirdiği Transformer Araç Letrons, Açık Artırmada

YORUMLAR