Bir Proje Daha Rafa Kalkıyor. Google Glass'ın Tüm Sosyal Medya Hesapları Kapatıldı!

Bir Proje Daha Rafa Kalkıyor. Google Glass'ın Tüm Sosyal Medya Hesapları Kapatıldı!

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google tarafından geliştirilen Glass, kullanıcılar tarafından olumlu olarak kullanılmadığından dolayı tozlu raflara kaldırılmak zorunda.

Google'ın ilk olarak 2013 yılında gündeme getirdiği akıllı gözlük projesi Glass, ilk tanıtıldığı dönemde büyük yankılar uyandırmış ve kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Google'ın çok hoşuna giden bu beğeni zamanla yerini ilgisizliğe dönüştürdü. Bir hevesle alınan Google Glass'lar artık eskisi kadar cazip gelmedi. Kısacası Google'ın projesi uzun süreli bir etki oluşturamadı. Bunun farkında olan Google, Glass projesini bir nevi rafa kaldırmak istiyor. Yani artık her isteyen test ürünü de olsa Google Glass'ı satın alamayacak.

Google'ın Glass ürününün yoğun olarak şikayetler almasından dolayı tercih ettiği bu projeyi bitirme kararına ilk olarak sosyal medya hesaplarından başlandı. Google Glass ile ilgili bilgi paylaşmak ve tanıtım tarihlerini duyurmak amacıyla açılan tüm Glass sosyal medya hesapları tek tek kapatıldı. Yani artık internette resmi bir Google Glass profili bulunmuyor. Sahte olarak açılabilecek hesapları da güvenliğiniz için dikkate almamanızda fayda var.

Google akıllı gözlünü artık kurumsal firmalar için geliştirecek. Bireysel kullanıcıların yanlış kullanımından dolayı oldukça fazla ceza ödeyen Google, gözlüğün yeni sürümlerini geliştirecek ama bundan kimsenin haberi olmayacak. Proje tozlu raflarda gelişip talip olan kurumsal firmalara dağıtılacak.

Vine'ın Eski Yöneticisi Jason Toff Google'da Çalışmaya Başladı

Dropbox, Google Play'de 500 Milyon Barajını Aşmayı Başardı

YORUMLAR