Bir Ramazan Geleneği Devam Ediyor, Google Ramazan Yayında

Bir Ramazan Geleneği Devam Ediyor, Google Ramazan Yayında

Google’ın çeşitli servislerinin Ramazan ayı boyunca tek sayfadan kontrol edilmesi geleneği devam ediyor. Google sosyal medya uıygulamalarını Google Ramazan isimli tek bir portalde topluyor.

Google, Ramazan ayları için başlattığı Türkiye, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri için yerelleştirdiği “Google Ramazan” sayfasını yayına aldı. Google’ın Ramazan sayfasında Ramazana özel sosyal hizmetler ön planda yer alıyor. Google Ramazan sayfası tıpkı  geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İftar saati yerine gün batımı saatini gösteriyor.

Google Ramazan sayfası, Google Takvim, Hangouts, Google + ve YouTube ile entegre edilmiş. Böylelikle Ramazan ayında sosyal aktivitelerin daha kullanışlı olması ve Ramazan ayında sevdiklerimizle iletişimin kolaylaşması hedeflenmiş.

Ramazan ayında yapılacak olan etkinlikleri Google Takvim’e ekleyerek paylaşmayı, Hangouts’dan anında sevdiklerimizle mesajlaşmayı ve aile bireylerimize videolar göndermeyi kolaylaştıran Google, birbirinden uzakta olan aileleri ve dostları Google Ramazan sayfasıyla bir araya getiriyor. Google Ramazan ana sayfasından planladığınız etkinlikleri de görmeniz mümkün olabiliyor. Bunun içinde Google Keep’i de Ramazan sayfasında hizmete sunuyor.

Google Ramazan iftar için "ne pişirmeli" derdine de, yemek tariflerini sesli arayabileceğiniz bir servis ekleyerek çare bulmuş. Bu servisle, ister yemek tarifi sorguluyor, isterseniz de uygun bir restoran arayabiliyorsunuz. Ayrıca sayfa acelesi olanlara "Günün İftar Menüsü" hizmeti de veriyor. 

Microsoft, Skype Web'i Dünya Çapında Kullanıma Açıyor

Google'dan Düğün Paketi: Google Weddings

Google, Chrome'un Sıkıcı Bir Özelliğini Daha Hayatımızdan Çıkardı

YORUMLAR