Bir Rokete Bağlanan GoPro Kameralar Eşsiz Görüntüler Kayıt Etti

Bir Rokete Bağlanan GoPro Kameralar Eşsiz Görüntüler Kayıt Etti

UP Aerospace'nin uzaya fırlattığı bir rokete bağlanan GoPro kameralar dünyanın eşsiz güzelliğini bir kez daha ortaya koydu.

GoPro artık her alanda kullanıyor ve kaydettiği görüntülerle izleyicilerini her defasında etkilemeyi başarıyor. Bu sefer uzaya çıkan bir rokete yerleştirilen GoPro Hero 4 kameralar, dünyanın eşsiz güzelliğini bir kez daha ortaya çıkardı. Nefes kesici anları kaydeden kameraların çektiği görüntüler ise popüler video paylaşım platformu YouTube'a yüklendi. Kısa sürede yüz binlerce kişi tarafından izlenen nefes kesici videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Aerospace'nin gerçekleştirdiği bilimsel bir çalışma için uzaya fırlatılan roket, 6 metre uzunluğunda olup 5.5 Mach (yaklaşık olarak 6110 km/h) hızında yol katedebiliyor. Maraia adını taşıyan bir kapsülün aerodinamiğini ve dünyaya dönüş hızını ölçmek için fırlatılan roket başarılı bir şekilde görevini de tamamlayarak dünyaya döndü. Rokette yer alan kameralar ise roketin atmosfer dışına çıkışı, kapsüllerin ayrılışı gibi kritik anları başarılı bir şekilde kayıt altına almayı başardı.

Periscope Yayınları İçin Artık GoPro Kameranızı Kullanabilirsiniz

Mark Zuckerberg, Hawking ve Rus Milyarder Çılgın Uzay Yelkenlileriyle Yıldız Sistemlerini Keşfedecekler!

YORUMLAR