Bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü de Razer'dan

Bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü de Razer'dan

Razer oyun dünyasına olağanüstü cihazlar kazandırmış bir firma olarak tanınıyor. CES 2015'te de bunu yeniden kanıtladı ve sanal gerçeklik dünyasına doğru adım attığını açıkladı. Razer’un açık kaynak kodlu sanal gerçeklik gözlüğü OSVR pazara yeni bir soluk getireceğe benziyor. 

Razer CES 2015'te oyuncuları sabırsızlıktan çatlatacak bir açıklama yaptı. Sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtıp önce heyecanlandırdı hemen ardında da Temmuz ayına kadar ürün için beklemek zorunda kalacağımızı ilan etti. 

Açık kaynak kodlu olarak çalışacak olan sanal gerçeklik gözlük seti, Oculus ile de uyumlu olacak. OSVR, sanal gerçeklik algoritmalarının tüm nimetlerinden yararlanıyor. Bu esnekliği sayesinde uzun süre pazara hakim olabilecekmiş hissi yaratıyor. 

Oculus Rift’in 350 dolarlık fiyatına karşı 199 dolarlık etikete sahip olacka olan Razer OSVR, 1080p çözünürlük sunacak ve yenileme oranı 60 fps olacak. Razer VR kafanıza taktığınızda rahatsız olabileceğiniz noktalarda cihazı kolaylıkla modifiye edebileceğiniz parçalar da düşünmüş. Bu parçaları monte etmek sadece 4-5 vidanın yerinin değişmesiyle hemen gerçekleşebiliyor. 

Razer Kraken Forged Edition Galerisi

Razer, İlk Ses Sistemini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Dikkat! Oculus Rift’e Elinizi Kaptırabilirsiniz.

Oculus Rift Geliştirici Kiti 2 Fotoğrafları

Samsung Galaxy VR Fotoğrafları

YORUMLAR