Bir Şişe Enerji İçeceği ve Bir Soğanla Akıllı Cihazları Nasıl Şarj Edersiniz?

Bir Şişe Enerji İçeceği ve Bir Soğanla Akıllı Cihazları Nasıl Şarj Edersiniz?

İngiltere'de Owen Louis isimli bir genç oldukça sıra dışı bir yöntem kullanarak teknolojik bir cihazı şarj edip kullanmayı başardığını iddia ediyor.

Louis bir soğan ve enerji içeceği kullanarak iPod’unu şarj etmeyi başarmış. Louis'in iddiasına göre, cihaz "Getorade" adı verilen enerji içeceği ve soğan kullanılmak suretiyle bir saat içinde şarj olmuş. Sebzelerle elektrik enerjisi üretebileceğini düşünen Owen Luis çektiği videoyla da bunu kanıtlamış görünüyor. Uygun şartları oluşturup enerji içeceği ve sebzelerdeki iyon miktarını bir araya getiren Louis teorik elektrik enerjisini açığa çıkarmayı başarmış.

İşte Owen Louis’in bu deneyi sırasında kullandığı yöntem ve sonuçlarını anlatan videosu.

Owen Louis bu deneyde Getorade enerji içeceğini kullanmış ancak her hangi bir enerji içeceğinin kullanılabileceğini de belirtiyor. Yöntemi şöyle tarif edebiliriz: Bir tornavida veya delici bir alet ile soğanın her iki tarafına eşit bir delik açılıyor. Soğanı herhangi bir enerji içeceğinin içine bırakıp yaklaşık yarım saat bırakıp kimyasal reaksiyona geçmesini bekleniyor. Sıvının içinde en az yarım saat bekleyerek soğanı çıkarılıp hiçbir yeri ıslak kalmayacak şekilde kurulanıyor. Daha sonra elektronik cihazın USB kablosu soğana batırılıp adeta bir piriz gibi kullanılabiliyor. Cihaz şarj olmaya başlıyor.

“Olur mu öyle?” demeden önce bir düşünmek lazım, çünkü denemesi oldukça ucuz ve zararsız.

Ömrümüzü Tüketen Pil Ömrü Sorunu Neden Var?

YORUMLAR