Bir Sonraki Battlefield Oyunu 2.Dünya Savaşı’nı Konu Alabilir

Battlefield 1

Geçtiğimiz günlerde bir YouTube kanalı, bir sonraki Battlefield oyununun Bad Company 3 olacağı ve günümüzü konu alacağını iddia etmişti. Fakat bu iddialar yeni gelen haberler neticesinde boşa çıkmış görünüyor.

Yeni Battlefield oyununun Bad Company 3 olacağına yönelik iddialar sadece sosyal medya ile sınırlı kalmamış, oyun basını da bu konuda iddialar ortaya atmıştı. Fakat böyle bir oyunun geliştirilmesine henüz başlanılmamış. Bu da oyunun 2018 yılında piyasaya çıkamayacağı anlamına geliyor. Daha sonraki zamanlarda görebileceğimiz bu oyunun Vietnam Savaşı’nı konu alması bekleniyor.

Bad Company 3’ü 2018’de göremeyeceğimizi ispatlayan başka bir haber ise DICE’nin İsveç ofislerinden çıkıyor. Çünkü DICE’nin İsveç ofisinden gelen bilgilere göre bir sonraki Battlefield oyunu için çalışmalara şimdiden başlandı ve bu yeni oyun 2.Dünya Savaşı’nı konu alacak. Bu da bizler için hiç şaşırtıcı bir haber olmadı.

Çünkü Battlefield 1, 1.Dünya Savaşı’nı konu alıyordu ve devam oyununun da 2.Dünya Savaşı’nı konu almasını bekliyorduk. Fakat bu bilgiler yine de resmi açıklama yerine geçmiyor. Yeni Battlefield oyununun resmi duyurusunu birkaç ay sonra görmeyi bekliyoruz. Battlefield'ın en yeni oyunu olan Battefield 1 ile ilgili bilgilere ve görüntülere de bu linkten Battlefield'ın resmi sitesine giderek ulaşabilirsiniz.


YORUMLAR