Bir Sonraki Pokémon GO Güncellemesi Önemli Bir Değişiklik Getirecek

Bir Sonraki Pokémon GO Güncellemesi Önemli Bir Değişiklik Getirecek

Çıktığı ilk günlerdeki popüleritesini şu an sürdüremese de Pokémon GO hala milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam ediliyor. Oyunun yeni güncellemesi bir süredir beklenen önemli bir değişikliği oyuna ekleyecek.

Bir tür sanal gerçeklik oyunu olan Pokémon GO, gerçek haritaların üzerine Pokémon'lar, Gym'ler ve Pokéstop'lar yerleştirerek gerçek sizi dış dünyada yürütüyor ve daha önce Ingress'de gördüğümüz sistemi Pokémon dünyasına taşıyordu. Çıktığı ilk günlerde dünyayı esir alan ve yüz milyonlara kişi tarafından oynanan oyun, artık eskisi kadar takip edilmiyor ancak hala kalabalık bir oyuncu kitlesine hitap ediyor.

Her hafta yeni bir güncelleme yayınlayarak oyunu güncel tutmaya çalıan geliştirici stüdyo Niantic Labs, resmi blog adresi üzerinden yaptığı açıklamayla bir sonraki güncellemenin içeriğini açıkladı. Açıklamaya göre bir sonraki güncelleme ile kendi takımınıza ait gym'lerde yaptığını mücadeleler baştan değişecek. Daha önce bir gym sizin dahil olduğunuz takımda ise sadece bir Pokémon ile savaşıyor ve gym'in seviyesini arttırmaya çalışıyordunuz. Artık her oyuncu 6 farklı Pokémon ile savaşa girecek ve kendi gym'ini daha hızlı yükseltebilecek. Bir başka değişiklik ise yine kendi takımınıza ait gym'lere yönelik olacak. Bu değişlik ile birlikte takımınıza ait bir yere saldırdığınızda, kullandığınız Pokémon'ların CP'leri fark etmeksizin etkili olacaklar ve böylece o nokta daha hızlı geliştiği gibi daha fazla XP kazanabileceksiniz.

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

Pokémon GO, Hollywood'un Gelirlerini Geride Bıraktı

Pokémon GO Türki Cumhuriyetlere de Açıldı! Hala Türkiye Listede Değil

YORUMLAR