Bir Ünite Kan Verene Bloodborne Bedava

Bir Ünite Kan Verene Bloodborne Bedava

PS4’ün kanlı oyunu Bloodborne bir ünite kan karşılığında oyunculara hediye edilecek. Mart ayının 23’ünde Danimarka’da oyuncular bir ünite kan karşılığında oyuna sahip olmaya hak kazanacaklar.Kopenhag IT Üniversitesi kan bağışını artırmak için değişik bir yönteme başvurdu. Öğrencilerine bir ünite kan bağışı karşılığında oldukça kanlı bir oyun olan Bloodborne'u verecek. Ancak üniversite işi şansa bırakmayıp bu gelecek olan yoğun talebi biraz daha düşürmek için bir şart daha koşuyor. Kan verenler daha sonra bir de zar oyunu oynamak zorundalar. Kan verip, zar atan ve gelen zara göre şanslarına güvenenler, bir de Bloodborne temalı PS4 kazanma şansı yakalıyorlar. Bunun için de yine farklı oyunlara katımak zorundalar.

Geçtiğimiz aylarda bu kampanyaya benzer bir başka aktivite Kanada’da Kickstarter üzerinden Blood Sport adıyla yapılmıştı. Xbox 360 kontrol cihazları bir kan nakli pompasına bağlanmış ve oyuncular bu kumanda ile kendi kanlarını transfüzyon makinesinden geçirmeye çalışmışlardı. Her seferinde çok az miktarda kan çeken makinelerle farklı kan gruplardaki oyunculardan kan alınmaya çalışılmıştı. Proje Kicstarter’da hemen durdurulmuş ve kaldırılmıştı.

Danimarka’da yapılan GivBlod kampanyasının diğer Kuzey İskandinavya ülkelerinde de yapılması tasarlanıyor. Kampanyayı Sony PlayStation ve Danimarka Sağlık Bakanlığı'da destekliyor.

Bloodborne Hikaye Videosu

Bloodborne'un Yeni Fragmanı, Büyük Düşmanları Tanıtıyor

2015'te Oynayamazsanız Çok Üzüleceğiniz 13 Oyun

YORUMLAR