Bir Ünlü PUBG Yayıncısı Daha Banlandı

Bir Ünlü PUBG Yayıncısı Daha Banlandı

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS son dönemde en çok ilgi gören oyunlardan bir tanesi ve bu ilgi sadece oyuncu sayısıyla sınırlı kalmıyor; farklı video servisleri üzerindeki PUBG yayınları milyonlarca izlenme alıyor.

Daha önceden büyük takipçi sayısına sahip bir yayıncının takım arkadaşlarını öldürdüğü gerekçesiyle PUBG geliştiricileri tarafından ban çekicini yediğine tanık olmuştuk; fakat bu seferki ban çekicinin hedefi olan Destiny adlı yayınca farklı bir sebepten ban yedi. Paylaşılan bilgilere göre Destiny, oyunu FPS modunda oynarken ilginç bir açıkla karşılaştı; araç kullanırken oyundaki evlerin çiziminin yapılmadığını keşfeden Destiny, bu açık sayesinde oyuncuları duvarların arkasında olsalar bile görebiliyordu. Buna ek olarak çizilmemiş duvarların içinden aracıyla geçebilen Destiny evlerin içindeki oyuncuları ezerek sayı kazanıyordu. İşte bu durum Destiny'e ban getirdi.

Olayın görüntüleri ise bu videoda mevcut:

Halen geliştirilmekte olan ve erken erişimde oyuncuların beğenisine sunulan PUBG'de bu tür açıkların olması doğal bir durum. Anlaşılan o ki oyunun geliştiricileri bu tür açıkları keşfeden oyuncuların haksız avantaj elde etmesini hoş karşılamıyor. Destiny'nin banlanması PUBG oyuncu topluluğunda tarışmalar da başlattı; kimi oyuncular banın haksız olduğunu düşünüyor, kimileri de geliştiricileri destekliyor.

PUBG geliştiricileri oyunun FPS sunucularının bütün oyun modları için hizmete açıldığını da duyuruyor. Bu sunucularda bütün oyuncular oyunu birinci şahıs kamera açısıyla oynayabilmekte.

PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti