Bir Vatandaş MİT'in İnternet Sitesinin Kendisine Ait Olduğunu İddia Ediyor

Bir Vatandaş MİT'in İnternet Sitesinin Kendisine Ait Olduğunu İddia Ediyor

Ülkemizde her gün ilginç olaylar gerçekleşiyor. Bunların hepsini sizlerle paylaşamıyoruz ama teknoloji ile ilgili olan ve ilgi çeken başlıkları sizlerin bilgisine sunuyoruz. Bu habere de çok şaşıracağınızı düşünüyoruz. Çünkü bir vatandaş, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) internet sitesinin alan adının kendisine ait olduğunu savundu.

Başlık ve spotta belirttiğimiz tamamen gerçek gibi görünüyor. Nitekim Cumhuriyet'ten Selda Güneysu bunu gazeteye taşımış. MİT'in internet sitesi olan mit.gov.tr alan adının kendisine ait olduğunu süren vatandaş, bu alan adının tarafına iade edilmesi için TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurmuş. Verilen her resmi yazı gibi işleme alınan dilekçe için komisyon ise konuyu MİT'e sormuş.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın cevabı ise oldukça şaşırtıcı. Olay o kadar garip ki onlar da anlamamış. İşte MİT'in verdiği yanıt:

"MİT Müsteşarlığı Bilgi Edinme Birimine yapmış olduğunuz başvuruya 26 Şubat 2015 tarihinde e-posta yoluyla verilen cevapta, dilekçedeki iddialarla MİT Müsteşarlığı'nın herhangi bir ilgisinin bulunmadığı, benzer içerikli taleplere bir daha cevap verilmeyeceği ifade edildiği görülmekle birlikte dilekçenin konusu anlaşılamamıştır."

Türkiye'den manzaraları okudunuz, iyi günler efendim. 

İnternet Korsanları En Çok Türkiye'ye Saldırdı!

YORUMLAR