Bird Box Challange Araba Kazasına Yol Açtı

Bird Box Challange kaza

Netflix’in en yeni filmlerinden Bird Box kısa bir süre önce izlenmeye açılmış ve bugüne kadar 45 milyondan fazla kişi tarafından izlenmişti. Filmde yaşananları taklit etmek isteyenler ise sosyal medya üzerinde Bird Box Challange adını verdikleri bir akım başlatmışlar ve gözlerini kapatarak, yollarını bulmayı denemişlerdi. Bunu arabasında deneyen bir Amerikalı ise kazaya sebebiyet verdi.

Bird Box'ta, nereden geldiği ve ne oldukları bilinmeyen bir takım canlılar, çıplak gözle kendilerine bakan insanları ele geçiriyorlar ve intihar etmelerini sağlıyorlardı. Ne hikmetse duvardan geçemeyen bu canlılardan kaçmak isteyen insanlar ise camları tamamen kapalı evlerde ya da arabalarda hayatta kalmaya çalışıyorlar, dışarı çıkmak istediklerindeyse gözlerini örtüyorlardı. Tamamen kör şekilde yollarını bulmaya çalışan insanların yaşadıklarını anlatan film bir anda çok popüler hale gelirken, bazı akılsızlar filmdekileri gerçek hayatta denemeye başlamışlardı.

İzleyicilerinin bir kısmının, sosyal medya hesapları üzerinden Bird Box Challange ismiyle başlattıkları yeni trend sonrasında açıklama yapan Netflix, filme olan ilgiden memnun olduklarını belirtse de gözlerin bağlanarak çevrede dolaşmanın can güvenliği açısından iyi olmadığını dile getirmiş, izleyicilerinden bunu yapmamalarını istemişti.

Netflix’in uyarılarına rağmen, dün arabasına gözleri bağlı şekilde binen ve filmdeki gibi yol bulmaya çalışan bir Amerikalı, kazaya karıştı. Layton Polis Departmanı tarafından paylaşılan görsellerle kazanın boyutu gün yüzüne çıkarken, olayda ölen ya da yaralananın olmadığı dile getirildi.