Bisikletçinin iPhone'u Arka Cebindeyken Patladı

Bisikletçinin iPhone'u Arka Cebindeyken Patladı

Avustralya'da bisiklet gezisi yapan Britanya vatandaşı bir iPhone kullanıcısı, akılalmaz bir olayla karşılaştı: Bisikletçinin arka cebinde duran iPhone önce duman aldı, arkasından da patladı

Avustralya'nın Manly Dam bölgesi civarında bisiklet süren, 36 yaşındaki Gareth Clear, bisikletten düşmesinin ardından önce bir sıcaklık hissetti ve arka tarafından dumanlar çıkmaya başladığını fark etti. Dumanları fark etmesinin hemen ardından, arka cebindeki iPhone 6'sı patladı ve Clear'ın kalçasında yanıklar oluşmasına sebep oldu. Aslen Winchester, Hampshire bölgesinden olan; ancak bir süredir Avustralya'nın Sydney kentinin Bondi Beach bölgesinde ikamet eden Gareth Clear, yaşadığı hazin olayın sonrasında ameliyata girdi ve yanıklar oluşan bölgesine deri nakli yapıldı.

Ameliyatın ardından Avustralya'nın Daily Telegraph gazetesine konuşan talihsiz adam: "Telefon yere düşmedi, bir anda yanmaya başladı." dedi. 18 yıldır telefon kullandığını söyleyen ve başına daha önce hiç böyle bir şey gelmediğini de söyleyen Clear, telefonun patlamasının ardından metal gövdesinin eğildiğini ve bataryanın içindeki lityumun aşağıya doğru aktığını gördüğünü de söyledi.

Kimyasal bir patlamayı andıran bu olaydan sonra lityum zehirlenmesinden korkan Gareth Clear, buna dair tetkiklerin yapılmasından sonra hastaneden ayrılacak. Yaşadığı olayın hemen ardından Apple Servisi ile iletişime geçen Clear, Twitter üzerinden attığı bir mesajın ardından Apple ile konu hakkında görüşmeye başladı. Patlama olayının ardından Apple servisinin hemen iPhone modelini sorması ise akıllara, bölye bir tehlikenin her iPhone'da olup olamayacağı sorusunu getirdi.

Dikkat! Bu Model Laptoplarda Patlama Tehlikesi Var

Cep Telefonu Pilleri Artık Patlamayacaklar

YORUMLAR