Bitcoin 2022 Yılında 250 Bin Dolar Olacak

Bitcoin Değeri 2022

Tim Draper, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kendi ismini taşıyan Draper Üniversitesi’nde 12 Nisan tarihinde 2018 Blokchain Partisi düzenledi. Partide Bitcoin’in geleceği hakkında konuşan Draper, 2022 yılında Bitcoin'in değerinin 250 bin dolar seviyesine ulaşacağını söyledi.

Peki kim bu Tim Draper? Risk sermayesi yöneten bir ailenin çocuğu olan Draper, Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Harvard’da MBA yaptı. Tim Draper, günümüzde ABD’li bir teknoloji milyarderi ve Bitcoin yatırımcısı olarak tanınıyor. Draper’ın Bitcoin fiyatları hakkında yaptığı başarılı tahminler oldukça dikkat çekiyor. 2015 yılındaki bir açıklamasında, Bitcoin değerinin 2017 yılı sonuna kadar 10 bin dolardan fazla olacağını iddia etmiş ve bu iddiasında haklı çıkmıştı. Bilindiği üzere 2017 yılı sonunda Bitcoin, 10 bin doların çok daha üzerinde bir değere sahipti.

Tim draper

2014 yılında ABD’de devlet tarafından el konulan Bitcoin’ler açık arttırmada satılıyordu. Tim Draper, o açık arttırmada Bitcoin’lerin tanesine 600 dolar ödeyerek toplam 30 Bitcoin satın aldı (toplamda 18.500 dolar ödedi). Bitcoin’in günümüzde 8 bin dolar değerinde olduğunu göz önüne alırsak, Tim Draper’ın 4 yıllık bu süreçte tam 240 milyon dolarlık bir kar elde ettiğini görüyoruz. 

Tim Draper, San Mateo Daily gazetesine verdiği bir röportajda, Blockchain teknolojisinin, dünya tarihindeki en devrimsel teknoloji olduğunu ve kutlanması gerektiğini belirtti. Draper ayrıca, Blockchain teknolojisinin, finans ve sağlık sektörleri başta olmak üzere birçok sektörü baştan aşağı değiştireceğine inandığını ve bu teknolojinin dürüst, çürütülemez ve adil bir yapıda olduğunu söyledi.

YORUMLAR