Bitcoin 300-400 Bin Dolarlık Değere Ulaşabilir!

Bitcoin 300-400 Bin Dolara Ulaşabilir!

Geçtiğimiz Temmuz ayında Bitcoin için 5 bin dolar tahmini yapan Standpoint Research kurucusu Ronnie Moas, sanal para biriminin gelecekteki değerine yönelik düşüncelerini açıkladı. Önceki tahmininde haklı çıkan Moas, Bitcoin'in önümüzdeki dönemde 300-400 bin dolarlık bir değere ulaşabileceğini ifade etti.

Şu sıralar oldukça hareketli olan Bitcoin piyasası için yeni öngörüler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında Bitcoin 2 bin 600 dolar seviyesindeyken 5 bin dolarlık tahmini ile dikkatleri üzerine çeken Ronnie Moas bir televizyon programında çılgın bir tahmin yaptı. CNBC'ye konuşan Moas, "Bitcoin benim önerdiğim seviyenin halihazırda yüzde 500 üzerinde ve ben mevcut seviyeden bir yüzde 500'lük artış daha öngörüyorum" dedi.

Gelecek için 300-400 bin dolar bandını işaret eden Moas, "Bence Bitcoin için oyunun sonu 300-400 bin dolar bandı olacak ve dünyadaki en değerli para birimi haline gelecek. Dünyada sadece 21 milyon adet Bitcoin olacak ve dijital para birimi için artacak talep fiyatları bu seviyeye çekecek" dedi. 

İktisatçıları ikiye bölen Bitcoin'in geleceği ne olur tahmin etmek gerçekten zor. Bazı uzmanlar bu yaşananların arkasında sağlam bir neden görmediklerini belirtirken, bazıları da tıpkı Moas gibi parlak bir gelecek vaat edebiliyorlar. Biz yine de aktarıcı olarak üzerimize düşeni yapalım: 

Yatırım tavsiyesi değildir!

YORUMLAR