Bitcoin Fiyatı Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin Fiyatı Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin ile dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir insana bu sanal para birimiyle ödeme yapmak mümkün olabiliyor. Üstelik işlemlerinizden de her hangi bir komisyon kaybı yaşamıyorsunuz. İlk olarak 3 Ocak 2009’da hayata geçirilen dijital para manifestosu, son zamanlarda önemli bir yükseliş eğilimi gösteriyor. 

Geçtiğimiz gün bitcoin fiyatı inanılmaz bir rekor kırdı. Haftaya 1500 dolar ile başlayan sanal para birimi, diğer kripto para birimleri için de büyük bir kilometre taşı oldu. MarketWatch'un bildirdiği habere göre, 1500 dolarlık fiyat, kriptokrasi pazarının toplam değerini 40 milyar dolara taşıdı.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta da tüm zamanların en yüksek değeri olan 1400 doların üzerine çıkmıştı. Şimdi ise 1500 dolardan işlem görüyor. İlerleyen haftalarda bu yükseliş trendi devam eder mi bilmiyoruz, fakat geleceğin para birimi bu haliyle oldukça değerli. Kullanımı her geçen gün yaygınlaşan sanal para istikrarını koruyabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Bitcoin Nasıl Çalışıyor?

Bitcoin, yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme (asimetrik şifreleme), noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve proof-of-work gibi teknolojiler kullanıyor. Bu noktada Proof of Work bitcoin altyapısının yarattığı bir çalışma prensibi olarak dikkat çekiyor. Bitcoin kendi içerisinde alışılmadık terminolojiler kullanabiliyor.

Bitcoin, Altından Daha Değerli!

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır? İşte, Bitcoin Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

YORUMLAR