Bitcoin ile Rolls-Royce Satışları Başladı

Bitcoin ile Rolls Royce Satışları Başladı 1

Bitcoin’deki yükselişe ilgi duyduğunu açıklayan İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce’un sahibi, Rolls-Royce’un Bitcoin ile araç satışına başladığını duyurdu. Buna göre artık 55 Bitcoin’e bir Rolls-Royce sahibi olmak mümkün.

Bitcoin kullanımı her geçen gün yaygınlaşırken, Bitcoin endüstriyel alanlarda da kendine yer buluyor. Bu sanal para birimini kabul eden birçok servis ve hizmet platformunun yanına şimdi de bir Rolls-Royce bayisi eklendi. ABD’nin Houston kentindeki bir Rolls-Royce bayisi, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıkladı. Bu durum Houston’daki bayiyi Bitcoin'i kabul eden ilk bayi yapmasa da ilk Rolls-Royce bayisi yapıyor.

Bitcoin ile Rolls Royce Satışları Başladı 2

Rolls-Royce bayisinin sahibi Tilman Fertitta, "Bitcoin'in yükselişi dikkatimi çekti. Lüks otomobil bayisi olduğumuz için her zaman alıcılarımızın en rahat satın alma şeklini seçmelerini isteriz. Bu ortaklık dünyanın her yerindeki bitcoin zenginlerinin hızlı ve güvenli olarak Rolls-Royce'larına kavuşmasını sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Rolls-Royce satış işlemlerinin BitPay üzerinden yapılacağı açıklanırken, BitPay yöneticisi Sonny Singh, "İnsanların yüksek meblağları Bitcoin ile ödemek istediğini fark ettik zira böylesi çok daha kolay. Bu ortaklık lüks araçlara olan talebin artmasını sağlayacak. Tilman ile ortaklık yaptığımız için çok heyecanlıyız." şeklinde konuştu.

Bitcoin ile Rolls Royce Satışları Başladı 3

Bitcoin, geçtiğimiz Aralık ayında zirveye ulaşarak yaklaşık 20 bin dolar seviyelerini görmüştü. Kripto para biriminin şu anki değeri ise 6.249 dolar. Bu da demek oluyor ki 55 adet Bitcoin’iniz varsa 350 bin dolarlık bir Rolls-Royce satın alabilirsiniz.

Aslında Rolls-Royce’un kripto para birimiyle araç satışı yapması bu alanda bir ilk değil. Geçtiğimiz sene Bugatti Chiron ve Pagani Huayra ödemelerinde Bitcoin kabul eden bir bayi tanıtılmıştı. Ayrıca bir McLaren 720S sahibi, aracını 25 Bitcoin karşılığında satışa çıkarmıştı.